Nowy autobus od stycznia?

JÓZEFÓW: NEGOCJACJE Z ZTM.

Władze Józefowa prowadzą rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego na temat uruchomienia nowej linii autobusowej wspólnie z Wiązowną. Autobus mógłby kursować od stycznia.

SYLWIA WYSOCKA

ZTM przygotowuje ofertę i ma przedstawić koszty uruchomienia linii. – Autobus jechałby od strony Wiązowny, ale także dowoził mieszkańców innych części Józefowa do centrum i SKM-ki, choć oczywiście ze względów finansowych nie damy rady zaspokoić wszystkich potrzeb. Postaramy się jednak zapewnić taką podstawę komunikacji miejskiej – mówi burmistrz
Marek Banaszek. Linia mogłaby zostać uruchomiona od nowego roku. Oprócz uzgodnień z ZTM-em trzeba jeszcze uzgodnić z zarządcami dróg, w których miejscach będą przystanki. Może uda się także porozumieć z Wiązowną.

– Obserwujemy, że dużo samochodów dojeżdża do SKM-ki od strony Wiązowny. Dlatego prowadzimy także rozmowy z władzami sąsiedniej
gminy o współpracy przy uruchomieniu połączenia – mówi burmistrz Józefowa. – O linii autobusowej będziemy dyskutować przy okazji budżetu na 2020 rok – zapowiada przewodniczący rady miasta Mariusz Batorski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.