Sezon rusza ze Zrywem

OTWOCK: ULICZNA PARADA MOTOCYKLI.

W sobotę, 27 kwietnia miłośnicy jednośladów po raz kolejny otworzą w Otwocku sezon motocyklowy. Organizatorem wydarzenia jest otwocki Klub Motocyklowy Zryw MC Poland.

MEGAN

W tym roku otwarcie sezonu motocyklowego odbędzie się pod hasłem „450-lecie Unii Lubelskiej”. – W celu uczczenia kolejnej rocznicy tego wydarzenia, które doprowadziło do powstania Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ulicami Otwocka przejedzie uroczysta parada motocykli udekorowanych w barwy narodowe – informuje prezydent Klubu Zryw MC Poland Mariusz Olszewski.

Przejazd rozpocznie się o godz. 14 sprzed siedziby klubu (Otwock, ul. Sucha 8) i tam też się zakończy. Zarówno przed paradą, jak i po jej zakończeniu miłośnicy motoryzacji będą mogli z bliska podziwiać motocykle i pojazdy, w tym m.in. zabytkowe, wojskowe jednoślady z okresu II wojny światowej. Jednoślady zobaczymy również na wystawie składającej się z ośmiu plansz pt. „Motocykle wojenne”. Rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej poświęcona będzie specjalna wystawa przypominająca te wydarzenia.

– Miłośnicy historii będą mogli uczestniczyć w warsztatach rekonstruktorskich przedstawiających XVI-wieczne uzbrojenie żołnierzy Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a także poznać możliwości taktyczno-bojowe ówczesnej artylerii. Podczas imprezy oddana zostanie salwa armatnia – zapowiada Olszewski.

Podobnie jak w poprzednich edycjach nie zabraknie konkursów sportowo-rekreacyjnych, stoisk gastronomicznych i koncertów. Na scenie zagrają zespoły z Polski i z zagranicy: Dianti, Lux Perpetua, Fellows Tale, Icon, Orchidea (Czechy) i The Kroach.

Tradycją imprezy jest również jej charytatywny charakter. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację znajdującego się w śpiączce Mariusza, który uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Dodatkowo na stoisku Fundacji DKMS osoby zainteresowane udzieleniem pomocy chorym na białaczkę uzyskają informacje o tym, jakie warunki należy spełnić, aby stać się dawcą szpiku kostnego. Patronem medialnym imprezy jest „Linia Otwocka”.

Otwockie Otwarcie Sezonu Motocyklowego Otwock, ul. Sucha 8
sobota, 27.04, start godz. 10, wstęp wolny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.