Dołożą do żłobka

JÓZEFÓW: ZA PRYWATNY JAK ZA PUBLICZNY.

Józefów zamierza wkrótce wesprzeć finansowo rodziców posyłających dzieci do niepublicznych żłobków. W urzędzie trwają prace nad zasadami konkursu, w którym prywatne placówki będą mogły uzyskać dofinasowanie na opiekę nad dziećmi. Dzięki temu rodzice zapłacą mniej za żłobek.

SYLWIA WYSOCKA

Władze Józefowa od jakiegoś czasu zapowiadają, że chcą zapewnić najmłodszym mieszkańcom miasta opiekę w żłobkach.

Aby miasto nie musiało przy tym inwestować w budowę nowych placówek, zdecydowało, że dobrym rozwiązaniem będzie ogłoszenie konkursu, w którym o dofinansowanie będę mogły starć się istniejące w Józefowie placówki niepubliczne oferujące opiekę dla dzieci do lat trzech. Takie rozwiązanie sprawdziło się już w przypadku przedszkoli.

Miasto zapłaci wyłonionym w konkursie żłobkom różnicę pomiędzy tym, ile rodzice płacą im obecnie, a kosztami ponoszonymi przez rodziców w żłobkach miejskich, np. w Otwocku. Obecnie urząd opracowuje zasady konkursu, który zostanie ogłoszony na przełomie maja i czerwca.

– Żłobki, które zostaną wybrane w konkursie, otrzymają od miasta dotację. Dzięki temu rodzice będą mogli płacić znacznie mniej za pobyt dziecka – mówi rzecznik urzędu miasta w Józefowie Krystyna Olesińska.

– Naszym założeniem jest, aby płacili tyle, ile rodzice dzieci uczęszczających do publicznych placówek. Trwa opracowywanie kryteriów konkursowych dla prywatnych żłobków. Jesteśmy w trakcie tych prac, więc jest jeszcze za wcześnie, by mówić o terminach czy szczegółach rekrutacji do placówek, które zostaną wyłonione w konkursie – podkreśla rzecznik.

Program dofinansowania żłobków zostanie uruchomiony najprawdopodobniej od września.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.