Skatepark – reaktywacja

OTWOCK: 150 TYS. ZŁ NA NOWE URZĄDZENIA.

Już ponad rok otwocka młodzież nie może korzystać ze skateparku. Urządzenia, które były w złym stanie technicznym, zostały usunięte. Teraz jest szansa, że miasto kupi nowe.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Podczas sesji w środę, 24 kwietnia, otwoccy radni zdecydują o przeznaczeniu 150 tys. zł na zakup nowych urządzeń do skateparku przy ul. Pułaskiego. Taką propozycję przedstawił im prezydent, który chce, aby po ponad roku od zamknięcia reaktywować to miejsce.

– Niestety w poprzedniej kadencji wywieziono cały skatepark zamiast go naprawić, choć przez ostatnie sześć lat na naprawy wydano ok. 70 tys. zł. Teraz jest tam pusty plac. Zbliżają się wakacje i młodzież znów pisze listy, aby przywrócić im to miejsce spotkań i wypoczynku. Dlatego proponuję, żeby kupić urządzenia, które wskaże młodzież – tłumaczył na komisji kultury, sportu i turystyki prezydent Jarosław Margielski.

– 150 tys. zł to jest realna kwota do udźwignięcia przez miasto – stwierdził przewodniczący komisji radny Jarosław Łakomski. I przypomniał, że sprawa skateparku była procedowana w poprzedniej kadencji, gdy ówczesny prezydent przedstawił radnym kosztorys na 300 tys. zł na zakup nowych urządzeń. Radni nie wyrazili na to zgody ze względu na duże koszty. Zwracali uwagę, że za taką kwotę można wybudować nowy skatepark.

Teraz nie powinno być problemu. Gdy tylko rada miasta zagłosuje za przeznaczeniem 150 tys. zł na zakup urządzeń do skateparku, urząd miasta będzie mógł przystąpić do ponownego uruchomienia skateparku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.