Nie tylko dla moli

WEEKEND KSIĘGARŃ KAMERALNYCH.

To już w najbliższy weekend, od 26 do 28 kwietnia. Warto wybrać się w tym czasie do lokalnych księgarń, poszperać po półkach, spotkać innych moli książkowych. Zapraszają m.in. otwocka księgarnia Baja Book i Zaczytanie w Michalinie.

PRZEMEK SKOCZEK

O ofercie dziecięcej kluboksięgarni Baja Book pisaliśmy w ostatnim numerze. W piątek, 26 kwietnia odbędzie się tam szkolenie dla dzieci w wieku przedszkolnym pod hasłem „Mały Ratownik”. Start o godz. 17. Natomiast w sobotę, 27 kwietnia o godz. 11 ruszy Kreatywna Poczytanka dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. W samo południe zaplanowano rodzinne prace przy tworzeniu ogrodu przed księgarnią. Można przynieść swoje sadzonki, cebulki, ozdobne kamyczki. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy: kontakt@bajabook.pl.

Inna dziecięca księgarnia, Zaczytanie, zaprasza na piątkowe spotkanie z Justyną Bednarek, autorką opowieści o skarpetkach. Właśnie ukazał się ich trzeci tom pt. „Banda czarnej frotte”. Początek o godz. 17. Na drugi dzień odbędą się warsztaty pod hasłem „Zaprogramowana Księgarnia” skupione wokół książki Agnieszki Zgud i Szymona Jachny „Co można, a nawet trzeba wiedzieć o komputerach”. Start o godz. 14.

– Na zakończenie, w niedzielę, 28 kwietnia, pokażemy nasze inne oblicze w ramach spotkania „Zaskakująca Księgarnia” i pobawimy się w eksperymenty wyjątkowo nieliterackie, tak by przekonać wszystkich wątpiących, że księgarnia to nie tylko miejsce dla moli książkowych. Zapraszamy od godz. 14 – zdradza właścicielka Monika Chilewicz. W Michalinie na wszystkie spotkania wstęp także będzie wolny, ale warto się zapisywać: kontakt@zaczytanie.pl, tel. 690 800 480.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.