Białoruska Polonia dla Otwocka

KONCERTY PATRIOTYCZNE W KOŚCIOŁACH.

Długi majowy weekend będzie w Otwocku okazją do spotkania z rodakami z Białorusi. Z dwoma koncertami wystąpi w tutejszych parafiach chór polonijny Cantus Cordis z Mińska.

SYLWIA WYSOCKA

2 maja to nie tylko Dzień Flagi Narodowej, lecz także święto Polonii i Polaków za granicą. Z tej okazji otwockie stowarzyszenie Klub Twórczego Myślenia oraz proboszcz parafii pw. bł. Ignacego Kłopotowskiego ks. Cezary Krawczyński i proboszcz parafii MB Królowej Polski ks. Jan Śmigasiewicz zapraszają na uroczyste msze święte połączone z koncertami chóru Cantus Cordis z Białorusi.

Cantus Cordis to chór polonijny założony w 2004 roku przez Janinę Chwalko, która jest jego kierownikiem artystycznym i dyrygentem. Zespół ma charakter wielo- pokoleniowy – łączy dzieci, dorosłych i seniorów. Śpiewacy mają w swoim repertuarze utwory o tematyce sakralnej, klasycznej, rozrywkowej, a także patriotycznej.

I z takim programem wystąpią w Otwocku podczas koncertów zatytułowanych „Przez pokolenia do niepodległej”.

– Inspirują nas wiara, nadzieja na lepsze jutro, przyjaźń, podróże po Polsce – ojczyźnie naszych przodków – deklarują artyści znani już części otwockiej publiczności z festiwalu Sacrosong organizowanego w parafii na Kresach przez ks. Jana Śmigasiewicza.

Tym razem będzie można posłuchać ich dwukrotnie. W środę, 1 maja w kościele pw. bł. Ignacego Kłopotowskiego przy ul. Andriollego 73 o godz. 18.00 rozpocznie się uroczysta msza święta z udziałem Cantus Cordis, a po niej chór da koncert. W czwartek, 2 maja artyści wystąpią w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Czerskiej 9 po mszy świętej odprawianej o godz. 10. Koncerty zostały objęte patronatem miasta Otwocka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.