Rycerze w skórach

Otwockie Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2019

Setki motocyklistów zjechało w sobotę do Otwocka, by otworzyć sezon wraz z naszym rodzimym Klubem Zryw MC Poland

PRZEMEK SKOCZEK

Otwarcie Sezonu Motocyklowego to już tradycja klubu z ul. Suchej. Jak zawsze odbywa się w oparach grillowanego mięsiwa, przy klangu wszechobecnych motocykli i dźwiękach zaproszonych kapel, które rządzą na plenerowej scenie. W tym roku zagrali dla nas: Fellows Tale, The Kroach, Icon, Lux Perpetua, Dianti i goście z Czech – Orchidea. Nie muszę nikogo przekonywać, że to nie byli grzeczni chłopcy z ładnymi melodiami, ale ostre, często heavy metalowe granie.

W ogóle tego rodzaju imprezy to zawsze kolosalne skupienie testosteronu. Kobiety są w zdecydowanej mniejszości. Panowie „zakuci” w skóry i kombinezony są niczym współcześni rycerze, którzy tradycyjne rumaki zamienili na konie mechaniczne w swych ukochanych maszynach. A te były bardzo różne, od skuterów, poprzez ścigacze i choppery (także Harleye), po zabytkowe Jawy, MZ-ty i WSK-i. Na paradzie ulicami Otwocka i Józefowa prezentowali się wszyscy bardzo efektownie.

Imprezy Zrywu mają też zawsze wymiar charytatywny. Tym razem zbierano pieniądze na wsparcie dla akcji „Budzimy Mariusza”, z której dochód ma pomóc w leczeniu młodego mężczyzny, ofiary wypadku. Swoje stoisko miał też punkt rejestracyjny dla potencjalnych dawców szpiku. Cóż, dawni rycerze zawsze stawali w obronie słabszych i tu o tej tradycji się pamięta. Brawo

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.