Dobre zmiany na Wawerskiej

NOWY CHODNIK I MIEJSCA DO PARKOWANIA

Ulica Wawerska będzie przyjazna dla kierowców i pieszych. Jeszcze przed wakacjami rozpocznie się tam remont chodnika. Powstaną też dodatkowe miejsca postojowe

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W Otwocku brakuje miejsc parkingowych, dlatego kierowcy często radzą sobie jak mogą, wykorzystując do tego tereny zielone. Tak dzieje się w przypadku ul. Wawerskiej, gdzie po jednej stronie jest parking, a po drugiej samochody stoją na chodniku i między drzewami. Trawy, która tam kiedyś rosła, dawno już nie ma, są za to koleiny po autach i piach. Ale niedługo miasto uporządkuje ul. Wawerską na odcinku od ronda Sybiraków do numeru 8.

– Nie zmieścimy tam miejsc parkingowych zgodnie z przepisami, ale wszyscy widzą, że kierowcy tak parkują i będą parkować. Dlatego od krawędzi jezdni będzie pobocze utwardzone płytami eko. Stary chodnik zostanie zlikwidowany, a w jego miejscu powstanie nowy. Zatoka autobusowa przed sklepem meblowym będzie przebudowana i powstaną tam dodatkowe miejsca parkingowe praktycznie aż pod wjazd i bramę do ZGM-u – wyjaśnił na sesji rady miasta 24 kwietnia prezydent Jarosław Margielski.

Ponieważ ulica Wawerska jest drogą powiatową, radni podjęli uchwałę o udzieleniu pomocy rzeczowej powiatowi. Na tej podstawie prezydent będzie mógł podpisać umowę z zarządem powiatu. Potem zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę. Za realizację prac będzie odpowiadało miasto. W budżecie Otwocka na te prace zabezpieczono 350 tys. zł. Roboty powinny zacząć się jeszcze przed wakacjami.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.