Dobre zmiany na Wawerskiej

NOWY CHODNIK I MIEJSCA DO PARKOWANIA

Ulica Wawerska będzie przyjazna dla kierowców i pieszych. Jeszcze przed wakacjami rozpocznie się tam remont chodnika. Powstaną też dodatkowe miejsca postojowe

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W Otwocku brakuje miejsc parkingowych, dlatego kierowcy często radzą sobie jak mogą, wykorzystując do tego tereny zielone. Tak dzieje się w przypadku ul. Wawerskiej, gdzie po jednej stronie jest parking, a po drugiej samochody stoją na chodniku i między drzewami. Trawy, która tam kiedyś rosła, dawno już nie ma, są za to koleiny po autach i piach. Ale niedługo miasto uporządkuje ul. Wawerską na odcinku od ronda Sybiraków do numeru 8.

– Nie zmieścimy tam miejsc parkingowych zgodnie z przepisami, ale wszyscy widzą, że kierowcy tak parkują i będą parkować. Dlatego od krawędzi jezdni będzie pobocze utwardzone płytami eko. Stary chodnik zostanie zlikwidowany, a w jego miejscu powstanie nowy. Zatoka autobusowa przed sklepem meblowym będzie przebudowana i powstaną tam dodatkowe miejsca parkingowe praktycznie aż pod wjazd i bramę do ZGM-u – wyjaśnił na sesji rady miasta 24 kwietnia prezydent Jarosław Margielski.

Ponieważ ulica Wawerska jest drogą powiatową, radni podjęli uchwałę o udzieleniu pomocy rzeczowej powiatowi. Na tej podstawie prezydent będzie mógł podpisać umowę z zarządem powiatu. Potem zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę. Za realizację prac będzie odpowiadało miasto. W budżecie Otwocka na te prace zabezpieczono 350 tys. zł. Roboty powinny zacząć się jeszcze przed wakacjami.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.