Dwupasmówka do Otwocka?

PLANY POSZERZENIA DROGI NR 801

Czy droga wojewódzka nr 801, zwana Nadwiślanką, zostanie poszerzona do dwóch jezdni aż do Otwocka?Rozmowy w tej sprawie trwają

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W sprawie poszerzenia „Nadwiślanki” prezydent Jarosław Margielski spotkał się z wicemarszałkiem sejmiku wojewódzkiego Janiną Orzełowską.

– Chodzi o przedłużenie modernizacji drogi 801. Według planów szersza trasa ma kończyć się na skręcie do Józefowa w ul. Wyszyńskiego. Jeśli tak się stanie, będzie to miało bardzo złe skutki dla Otwocka. Jeżeli dwupasmowa droga zostanie pociągnięta do ul.Wyszyńskiego i tam będzie rondo przy skręcie na Józefów, to korki tworzące się przy Trakcie Lubelskim przeniosą się tutaj. Nie wspomnę już o tym, że skrzyżowanie
z ul. Wyszyńskiego i przy stacji paliw to dwa najbardziej niebezpieczne skrzyżowania – mówił na sesji rady miasta 24 kwietnia prezydent.

– Plany przebudowy trasy 801, które będą zrealizowane do 2022 roku, trzeba potraktować priorytetowo. Musimy zrobić wszystko, aby ta modernizacja i poszerzenie drogi zostały wykonane aż do zjazdu przy Świdrach Wielkich, czyli przy stacji paliw Orlen. Podejmujemy działania w tym kierunku i mam nadzieję, że przyniosą one efekt – dodaje Margielski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.