L-ką do Lidla

OTWOCK-KARCZEW: MIEJSKI AUTOBUS POJEDZIE INNĄ TRASĄ?

Niebawem zakończy się porozumienie między Karczewem a Otwockiem dotyczące współfinansowania linii autobusowej L46. Nadarza się więc okazja do podjęcia rozmów na temat dalszego sposobu funkcjonowania L-ki łączącej osiedle Ługi z centrum otwocka. Niewykluczone, że w związku z budową parku handlowego przy ul. Warsztatowej, gdzie będzie m.in. Lidl, trasa autobusu zostanie zmodyfikowana

SYLWIA WYSOCKA

We wrześniu ubiegłego roku Karczew i Otwock we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego uruchomiły nową linię autobusową L46. Po kilku miesiącach kursowania L-ki można podsumować pierwsze efekty. O debatę na temat przyszłości linii zabiega karczewski radny Piotr Kwiatkowski.

W interpelacji do burmistrza Michała Rudzkiego pisze, że potrzebna jest dyskusja o modyfikacji rozkładu jazdy,w tym zwiększeniu liczby kursów w godzinach szczytu, aby spełnić oczekiwania mieszkańców podróżujących z Karczewa do Otwocka. Radny zwraca też uwagę na stan techniczny autobusów. Podaje przy tym przykłady, gdy kursy były odwołane z tego powodu, i przypomina skargi pasażerów dotyczące braku punktualności czy nieuprzejmości kierowców,którzy nie otwierają drzwi. Burmistrz Karczewa Michał Rudzki w rozmowie z „Linią” zapewnia,że przewoźnik został wezwany do niezwłocznego usunięcia wszelkich wad czy uchybień w zakresie bezpieczeństwa pasażerów. Zapowiada także, że niedługo odbędą się rozmowy dotyczące przyszłości funkcjonowania linii, ponieważ zawarte na rok międzygminne porozumienie kończy się we wrześniu.

– Będziemy rozmawiać z władzami Otwocka na temat linii L46. Taka rozmowa jest potrzebna nie tylko ze względu na częstotliwość kursów, lecz także możliwości modyfikacji trasy autobusów – mówi burmistrz Rudzki.

– Niewykluczone, że w związku z budową obok ronda przy ulicy Warsztatowej nowego supermarketu Otwock będzie zainteresowany zmodyfikowaniem trasy, żeby autobus miał przystanek w tamtym rejonie. Karczew jest otwarty na zmiany – deklaruje burmistrz.

Tematem rozmów z władzami Otwocka ma być także powrót do idei autobusu nocnego. Karczewscy radni Piotr Kwiatkowski i Mateusz Stanaszek od kilku lat zabiegają o to, aby oba samorządy połączyły siły także w zorganizowaniu linii nocnej. Obecnie byłoby to możliwe np. poprzez wydłużenie trasy linii N72, która łączy Otwock i Józefów. „Prosimy o podjęcie działań w celu przedłużenia nocnej linii autobusowej N72 z Józefowa do Karczewa” – napisali radni w interpelacji do burmistrza.

– Rozmowy na ten temat jeszcze się nie odbyły, ale podczas dyskusji o współfinansowaniu połączeń temat zostanie poruszony – deklaruje burmistrz Rudzki. I dodaje, że dużo będzie zależało od tego, z jakimi kosztami ma się to wiązać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.