Porządki przy ciuchci

KARCZEW: SPRZĄTAMY LAS.

Jeśli kochasz przyrodę, zrób dla niej coś dobrego! Już w sobotę, 11 maja możesz dołączyć do akcji sprzątania lasu. Zbiórka o godz. 11 przy ciuchci u zbiegu ulic Mickiewicza i Armii Krajowej w Karczewie. To jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów, gdzie znajdują się ścieżka zdrowia, miniplac zabaw dla dzieci i drewniane wiaty do odpoczynku.

AGNIESZKA JASKULSKA

Leśne spacery to jedna z najlepszych form relaksu. Jednak po takich odwiedzinach niektórych spacerowiczów w zielonych zakątkach pozostaje wiele niechcianych śladów: plastikowe i szklane butelki, papiery, puszki, części garderoby, a nawet sprzęt domowy czy elementy wyposażenia samochodu.

W sobotę, 11 maja w godz. 11-13 odbędą się porządki zielonego zakątka przy ciuchci. Sprzątane będą m.in. okolice ulic Mickiewicza, Armii Krajowej i Czerwonej Drogi w Karczewie. Uczestnicy otrzymają foliowe worki i rękawice.

W ekologicznej akcji będą uczestniczyć m.in. zawodnicy piłkarskiego klubu Mazur Karczew, podopieczni świetlicy środowiskowej Stowarzyszenia
w Stronę Słońca i Eko-Patrol. Na zakończenie przewidziany jest grill. To tradycyjne wiosenne sprzątanie jest organizowane od kilku lat przez karczewską firmę SuperDrob. Inicjatorem akcji jest Wspólnota Samorządowa Koło w Karczewie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.