Były prezydent został prezesem

OTWOCK: NOWY SZEF OPWIK.

Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (OPWiK) ma nowego prezesa. Po pięciu miesiącach Annę Rozwadowską-Palarz zastąpił były prezydent Otwocka Sławomir Dąbrowski.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Nowy prezes miejskiej spółki został powołany przez radę nadzorczą w środę, 8 maja. Wcześniej tego samego dnia spółka zakończyła współpracę z dotychczasowa prezes OPWiK Anną Rozwadowska-Palarz. Prezydent Jarosław Margielski poinformował, iż pani prezes złamała przepis ustawy
o ograniczeniu działalności gospodarczej, nie zawieszając prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

– Sprawa jest jednoznaczna i prawo nie przewiduje innego rozwiązania niż rozstanie się z panią prezes – komentuje przewodniczący rady nadzorczej OPWiK Sławomir Sierański.

Jednocześnie Jarosław Margielski poinformował, iż ceny za wodę i ścieki dla gospodarstw domowych zostały przywrócone do kwot sprzed podwyżki.

– Nasz pierwszy główny cel został zrealizowany. Bardzo się cieszę, że udało się nam obniżyć taryfy dla gospodarstw domowych, które obowiązywały niezgodnie z przepisami prawa – mówił Jarosław Margielski podczas spotkania z pracownikami OPWiK 9 maja.

Prezydent przedstawił też nowego prezesa, podkreślając jego doświadczenie i kompetencje. Sławomir Dąbrowski przez osiem lat był zatrudniony w samorządzie. Brał udział w tworzeniu spółki Remondis oraz Otwockiego Zakładu Energetyki Cieplnej. Był też w radzie nadzorczej spółki Sater-Otwock (teraz Amest-Otwock).

– Problematyka spółek jest mu dobrze znana. Przed nowym prezesem stoją też nowe zadania dotyczące rozbudowy dodatkowej gałęzi działalności OPWiK. Chodzi o sprzątanie miasta, naprawę dróg oraz docelowo odbiór i transport śmieci od mieszkańców – przypomniał prezydent.

Głos zabrał też nowy prezes. – Widzę bardzo dużo problemów do rozwiązania. To, co działo się tu jeszcze za czasów poprzedniego zarządu, było nawarstwianiem się problemów, które powstawały latami. Zakład był bardzo przereklamowany, jeśli chodzi o dochodowość, możliwość zarabiania pieniędzy i prowadzonej tu działalności. Ten rok będzie bardzo trudny. Część pieniędzy do wykorzystania została roztrwoniona. Bardzo liczę na wszystkich pracowników, oczekuję zaangażowania i wierzę, że przezwyciężymy wszystkie problemy – mówił Dąbrowski.

Jak zapowiedział prezydent, w najbliższych dniach mają zostać opublikowane analizy sprawozdania finansowego spółki jako potwierdzenie wspomnianego złego stanu finansowego OPWiK.

Sławomir Dąbrowski z wykształcenia jest magistrem ekonomii. Skończył też podyplomowe studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po ukończeniu studiów był pracownikiem SGPiS/SGH w Katedrze Ekonomiki Konsumpcji. W 1994 roku rozpoczął pracę w Urzędzie Miasta Otwocka. W latach 1995-1998 pełnił funkcję wiceprezydenta miasta, a po wyborach samorządowych w 1998 roku został wybrany przez radę miasta na prezydenta. W wyniku zawiązania się w radzie koalicji AWS z SLD w listopadzie 2001 roku złożył rezygnację ze stanowiska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.