Dziura nadal czeka na przekazanie

INWESTOR GALERII NIE STAWIŁ SIĘ PRZED KOMORNIKIEM.

Spółka Development Otwock (wcześniej Dorex) już dawno utraciła prawo użytkowania wieczystego do ok. dwóch trzecich obecnie ogrodzonego terenu wielkiej dziury, gdzie miała powstać galeria handlowa. Mimo to nadal nie przekazała miastu części nieruchomości. Kolejna próba odbyła się w środę, 8 maja. Niestety, znów zakończyła się niepowodzeniem.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

We wtorek, 7 maja wiceprezydent Otwocka Sławomir Sierański powołał sześcioosobową komisję do reprezentowania miasta w czynnościach egzekucyjnych dotyczących zajęcia części ruchomości na terenie wielkiej dziury dłużnika spółki Development Otwock, która stanowi własność miasta. Czynności miały zostać podjęte zgodnie z wyrokiem sądu apelacyjnego z 7 czerwca 2018 roku oraz postanowieniem Sądu Okręgowego Warszawa-Praga z 22 stycznia 2019 roku.

Komisja, w której skład weszli: sekretarz miasta Piotr Bartoszewski (przewodniczący), naczelnik wydziału gospodarki gruntami Magdalena Nowak (wiceprzewodnicząca) oraz naczelnik wydziału planowania przestrzennego Elżbieta Salomończyk, naczelnik wydziału podatków Agnieszka Mądry, naczelnik wydziału inwestycji Krzysztof Gościcki, wiceprzewodniczący rady miasta Bartłomiej Kozłowski oraz komornik, stawiła się w środę, 8 maja przed ogrodzeniem wielkiej dziury.

Niestety, nie przybył nikt reprezentujący spółkę Development Otwock.
To nie pierwszy raz, gdy inwestor uchyla się i nie jest obecny w tak ważnym momencie jak wydanie nieruchomości, która prawnie wróciła już do miasta. Co ciekawe, tego samego dnia był on widziany w urzędzie miasta. Komornik prawdopodobnie wyznaczy kolejny termin, wtedy przekonamy się, czy ok. dwie trzecie ogrodzonego terenu wraz z naniesieniami i niedokończonym dwupoziomowym parkingiem podziemnym zostanie wreszcie oddane miastu.

– Prowadzone są postępowania komornicze. Czekamy na przejęcie terenu, wobec którego prawomocnie zostało wygaszone prawo użytkowania wieczystego. Udało się doprowadzić do wygaszenia hipotek. W przeciwnym razie groził nam kolejny wieloletni proces. Na szczęście sąd te hipoteki wyczyścił – mówi prezydent Jarosław Margielski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.