Zakurzona droga na skróty

POSTAWCIE ZNAK PRZY WARSZAWSKIEJ!

Do niedawna gruntowa ul. Willowa w Otwocku była spokojną uliczką, którą rzadko ktoś przejeżdżał. – Odkąd zamknęli fragment ul. Warszawskiej, kierowcy zrobili sobie skrót przez Willową. Pędzą jak szaleni, a za nimi unoszą się tumany kurzu. Strach wyjść na drogę z dzieckiem. Nie nadążamy też z myciem okien – skarżą się okoliczni mieszkańcy, którzy poprosili „Linię” o interwencję.

AGNIESZKA JASKULSKA

Przy ul. Willowej mieszka wiele rodzin z dziećmi. Niedawno spokojna uliczka zamieniła się w ruchliwą drogę, bo zamknięto odcinek ul. Warszawskiej na wysokości przejazdu kolejowego i ul. Żeromskiego (trwają tam prace przygotowawcze do budowy tunelu drogowego i wiaduktu kolejowego).

– Wielu kierowców, zwłaszcza przejezdnych, nie wie, że ten odcinek został zamknięty, i gdy droga nagle „kończy się”, skręcają w ul. Willową. W ten sposób chcą ominąć zamknięty odcinek, jadą przez Willową do ul. Kościuszki i skręcają w ul. Żeromskiego – tłumaczy pani Agata, jedna z okolicznych mieszkanek. – Do niedawna można było wyjść z dzieckiem na spacer, przejechać się rowerem. Teraz strach wyjść na drogę, bo nie ma tu chodnika, a samochody pędzą, zostawiając za sobą tumany kurzu – mówi pani Agata. I dodaje, że jest to bardzo uciążliwe dla mieszkańców,
którzy nie nadążają już myć okien. – Nawet prania nie można wywiesić. Wszystko jest zakurzone – dodaje.

Mieszkańcy wiele razy zgłaszali ten problem do Urzędu Miasta w Otwocku, ale bezskutecznie. – Rozwiązanie jest bardzo proste i nic nie kosztuje. Wystarczyłoby, żeby wykonawca robót przestawił znak drogowy „Zakaz ruchu” kilkadziesiąt metrów wcześniej, na wysokości ul. Leśnej,
która jest asfaltowa. To równoległa droga do ul. Willowej – tłumaczy pani Agata.

Zapytaliśmy o to PKP PLK oraz otwockich urzędników. – W zatwierdzonej przez Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku tymczasowej organizacji ruchu ul. Willowa nie jest wyznaczona jako objazdowa na czas prac na przejeździe w ciągu ulic Żeromskiego i Filipowicza – mówi Magdalena Janus z PKP PLK. – Objazd został wyznaczony ul. Reymonta. Ewentualne zmiany muszą być skonsultowane z zarządcą drogi i władzami miasta – dodaje.

Co na to otwocki ratusz? – Zwróciliśmy się z prośbą do wykonawcy robót, czyli firmy Budimex, oraz do PKP PLK o dokonanie korekty w wyznaczeniu objazdu. Ruch samochodowy powinien przebiegać przez drogę utwardzoną, chociażby ul. Leśną. Wykonawca w najbliższym czasie ma dokonać zmiany – zapewniają urzędnicy.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.