Będzie rondo na Reymonta

POWIAT: WOJEWODA PRZYZNAŁ DOFINANSOWANIE

To już pewne! Powiat otwocki dostanie dofinansowanie do budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Samorządowej w Otwocku. Inwestycja znalazła się na ostatecznej liście zadań rekomendowanych do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na 2019 rok

SYLWIA WYSOCKA

Pod koniec kwietnia wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zatwierdził ostateczną listę inwestycji rekomendowanych do dofinansowania. Nabór wniosków odbywał się w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Samorządy mogły otrzymać nawet 80 proc. kosztów inwestycji. Wśród szczęśliwców, którzy znaleźli się na liście podstawowej, są powiat otwocki oraz gmina Celestynów.

Na liście ujęto ogółem 27 zadań powiatowych. Inwestycja w Otwocku, polegająca na przebudowie skrzyżowania ulic Reymonta i Samorządowej na rondo, znalazła się na 19. miejscu. Ma ona kosztować 1 mln 798 tys. zł. Dofinansowanie pokryje połowę tej kwoty, czyli 899 tys. zł. Rondo ma być budowane w okresie od maja do października 2019 roku.

Gmina Celestynów dostanie dofinansowanie do przebudowy drogi gminnej – ulicy Krasińskiego w Starej Wsi. Cała inwestycja będzie kosztować nieco ponad 457 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 228 tys. 595 zł. Modernizacja planowana jest od lipca do sierpnia.

Mniej szczęścia miał tym razem Karczew. Dwa zgłoszone zadania, które miały być realizowane na terenie gminy, znalazły się na liście rezerwowej. Powiat otwocki starał się bowiem o dofinansowanie rozbudowy na rondo skrzyżowania dróg powiatowych – ulic Stare Miasto i Żaboklickiego z gminną ulicą Bielińskiego w Karczewie, ale inwestycja znalazła się na ósmym miejscu listy rezerwowej. Podobnie jak zgłoszona przez gminę Karczew przebudowa dróg gminnych – ulic Westerplatte i Różanej. To zadanie widnieje dopiero na 19. miejscu listy rezerwowej.

– Cieszymy się, że jedno zadanie znalazło się na liście, ale czekamy jeszcze na decyzję w sprawie trzech innych inwestycji, na które chcemy uzyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Są to inwestycje drogowe w Otwocku, Karczewie i Celestynowie przy schronisku – mówi w rozmowie z „Linią” wicestarosta Krzysztof Kłósek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.