Czy to będzie Biedronka?

OTWOCK: BUDUJĄ SKLEP PRZY UL. WAWERSKIEJ

Nieoficjalnie mówi się, że to ma być Biedronka, oficjalnie – sklep wielkopowierzchniowy.na pewno na działce pomiędzy ulicami Wawerską a Piastową rozpoczęła się budowa kolejnego supermarketu w Otwocku

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W centrum miasta, pod oknami domów jednorodzinnych, powstaje duża inwestycja, której nie udało się powstrzymać mimo protestów okolicznych mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

20 marca starosta wydał pozwolenie na budowę, które jest prawomocne. Jak sprawdziliśmy w starostwie, decyzja obejmuje budowę obiektu handlowego z infrastrukturą towarzyszącą, tj. instalacją elektryczną, kanalizacją sanitarną i deszczową oraz tereny utwardzone z małą architekturą. Powierzchnia zabudowy wynosi 1125,4 m2 (powierzchnia sprzedaży 732 m2). Będzie to budynek parterowy o wysokości ponad 6 metrów z parkingiem na 43 miejsca postojowe.Wjazd na działkę przewidziany jest od strony ul.Wawerskiej. Inwestorem jest GTN1 Sp. z o.o.

Decyzję o warunkach zabudowy 17 czerwca 2016 roku wydał ówczesny wiceprezydent Otwocka Piotr Stefański (z upoważnienia prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka). To zdaniem obecnych włodarzy zaważyło na dalszych losach tej inwestycji.

– Podjęto próbę uchylenia tej decyzji. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO), ale niema obecnie narzędzi prawnych, żeby wyłączyć decyzję z obrotu prawnego – mówi prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2018 roku ówczesny starosta odmówił wydania pozwolenia na budowę. Inwestor zaskarżył jednak tę decyzję do wojewody, i to skutecznie.

– Zgodnie z uzasadnieniem decyzji wojewody uchylającej naszą odmowną decyzję wskazano, że rozstrzygnięcie SKO w kwestii stwierdzenia nieważności decyzji o warunkach zabudowy nie jest podstawą do odmowy. Inwestor dysponował i nadal dysponuje ostateczną decyzją o warunkach zabudowy. Ewentualne stwierdzenie nieważności czy też uchylenie decyzji jest podstawą do wznowienia postępowania administracyjnego zakończonego pozwoleniem na budowę. W związku ze spełnieniem przez inwestora wymagań wskazanych w warunkach zabudowy wydanych przez ówczesnego prezydenta Otwocka starosta wydał pozwolenie na budowę, nie znajdując podstaw prawnych do wydania decyzji odmownej –mówi w rozmowie z „Linią” wicestarosta Krzysztof Kłósek.

– Mimo naszego sprzeciwu i chęci podjęcia działań, które nie dopuściłyby do tego, by mieszkańcy odczuli uciążliwości, nie było narzędzi prawnych, żeby temu zapobiec. Było za późno, ta decyzja została wydana już kilka lat temu – dodaje prezydent Margielski.

Poinformował on, że nie da zgody, aby wjazd dla samochodów z dostawą był od ul. Piastowej. Chociaż w ten sposób będzie można teraz ustrzec mieszkańców przed skutkami wzmożonego ruchu na tej ulicy po otwarciu sklepu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.