Czy to będzie Biedronka?

OTWOCK: BUDUJĄ SKLEP PRZY UL. WAWERSKIEJ

Nieoficjalnie mówi się, że to ma być Biedronka, oficjalnie – sklep wielkopowierzchniowy.na pewno na działce pomiędzy ulicami Wawerską a Piastową rozpoczęła się budowa kolejnego supermarketu w Otwocku

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W centrum miasta, pod oknami domów jednorodzinnych, powstaje duża inwestycja, której nie udało się powstrzymać mimo protestów okolicznych mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

20 marca starosta wydał pozwolenie na budowę, które jest prawomocne. Jak sprawdziliśmy w starostwie, decyzja obejmuje budowę obiektu handlowego z infrastrukturą towarzyszącą, tj. instalacją elektryczną, kanalizacją sanitarną i deszczową oraz tereny utwardzone z małą architekturą. Powierzchnia zabudowy wynosi 1125,4 m2 (powierzchnia sprzedaży 732 m2). Będzie to budynek parterowy o wysokości ponad 6 metrów z parkingiem na 43 miejsca postojowe.Wjazd na działkę przewidziany jest od strony ul.Wawerskiej. Inwestorem jest GTN1 Sp. z o.o.

Decyzję o warunkach zabudowy 17 czerwca 2016 roku wydał ówczesny wiceprezydent Otwocka Piotr Stefański (z upoważnienia prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka). To zdaniem obecnych włodarzy zaważyło na dalszych losach tej inwestycji.

– Podjęto próbę uchylenia tej decyzji. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO), ale niema obecnie narzędzi prawnych, żeby wyłączyć decyzję z obrotu prawnego – mówi prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2018 roku ówczesny starosta odmówił wydania pozwolenia na budowę. Inwestor zaskarżył jednak tę decyzję do wojewody, i to skutecznie.

– Zgodnie z uzasadnieniem decyzji wojewody uchylającej naszą odmowną decyzję wskazano, że rozstrzygnięcie SKO w kwestii stwierdzenia nieważności decyzji o warunkach zabudowy nie jest podstawą do odmowy. Inwestor dysponował i nadal dysponuje ostateczną decyzją o warunkach zabudowy. Ewentualne stwierdzenie nieważności czy też uchylenie decyzji jest podstawą do wznowienia postępowania administracyjnego zakończonego pozwoleniem na budowę. W związku ze spełnieniem przez inwestora wymagań wskazanych w warunkach zabudowy wydanych przez ówczesnego prezydenta Otwocka starosta wydał pozwolenie na budowę, nie znajdując podstaw prawnych do wydania decyzji odmownej –mówi w rozmowie z „Linią” wicestarosta Krzysztof Kłósek.

– Mimo naszego sprzeciwu i chęci podjęcia działań, które nie dopuściłyby do tego, by mieszkańcy odczuli uciążliwości, nie było narzędzi prawnych, żeby temu zapobiec. Było za późno, ta decyzja została wydana już kilka lat temu – dodaje prezydent Margielski.

Poinformował on, że nie da zgody, aby wjazd dla samochodów z dostawą był od ul. Piastowej. Chociaż w ten sposób będzie można teraz ustrzec mieszkańców przed skutkami wzmożonego ruchu na tej ulicy po otwarciu sklepu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.