Tona karmy dla schroniska

ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE „SERCE DLA ZWIERZĄT”

Lekarz weterynarii Ewa Bieniek, która od lat jest związana ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie,została nominowana do nagrody w plebiscycie „Serce dla zwierząt”. Jest o co walczyć. Ten, kto uzyska najwięcej głosów – w przypadku Ewy Bieniek będzie to schronisko w Celestynowie – wygra ponad tonę karmy dla zwierząt! Głosować można tylko do 21 maja na stronie www.sercedlazwierzat.pl

Ewa Bieniek po studiach rozpoczęła pracę na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej oraz w celestynowskim schronisku. Od kilku lat jest społecznym inspektorem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Ma wielkie serce dla zwierząt i często kosztem życia prywatnego uczestniczy w trudnych interwencjach. Od lat walczy o lepszy byt bezpańskich psów i kotów, które trafiają do różnych schronisk w Polsce.

– Nie ma sobie równych, jeśli chodzi o osobiste zaangażowanie w walkę z bezdomnością zwierząt – mówi Łukasz Balcer, szef schroniska w Celestynowie. – Przeprowadziła ponad 1500 zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów podczas bezpłatnych akcji. Wiele z nich odbyło się również w naszym schronisku. Te zabiegi nie tylko poprawiają zdrowie psów i kotów, ale przede wszystkim przyczyniają się do tego, że rodzi się mniej niechcianych zwierząt, które od urodzenia są skazane na życie na ulicy lub spotyka je krzywda z rąk właścicieli. Niechciane szczeniaki lub kociaki są topione zaraz po urodzeniu albo pozostawione przez opiekunów na pastwę losu – dodaje Balcer.

Ewa Bieniek angażuje się także w wolontariat, m.in. uczestniczy w akcjach dokarmiania i ratowania bezdomnych zwierząt oraz szukania dla nich domów. W życiu prywatnym towarzyszy jej ok. dziewięcioletnia suczka Amfa, zwana Amficzkiem, którą lekarka adoptowała cztery lata temu ze schroniska w Celestynowie.

W tym roku Ewa Bieniek została wyróżniona spośród 50 osób z całej Polski poprzez nominację do udziału w plebiscycie „Serce dla zwierząt”. Każdy, kto docenia działalność jej i schroniska w Celestynowie, może oddać swój głos podczas internetowego głosowania, które trwa do 21 maja (szczegóły w ramce). Jest o co walczyć.

– Nasze schronisko ma szansę wygrać ponad tonę karmy dla zwierząt. Dzięki temu nasze psy i koty przetrwają kilka miesięcy. Zachęcamy do głosowania na naszego lekarza weterynarii – mówi Łukasz Balcer.

Jak zagłosować?

Głosować można do 50 razy z jednego urządzenia.
1. Wejdź na stronę http://www.sercedlazwierzat.pl – zakładka „Głosowanie 2019”.
2. Zaznacz kropkę przy nazwisku „Ewa Bieniek”.
3. Pod listą kandydatów kliknij ikonę „vite”.
4. Kliknij ostatnią ikonkę
„vote as anonymous user”. GOTOWE!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.