Tona karmy dla schroniska

ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE „SERCE DLA ZWIERZĄT”

Lekarz weterynarii Ewa Bieniek, która od lat jest związana ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie,została nominowana do nagrody w plebiscycie „Serce dla zwierząt”. Jest o co walczyć. Ten, kto uzyska najwięcej głosów – w przypadku Ewy Bieniek będzie to schronisko w Celestynowie – wygra ponad tonę karmy dla zwierząt! Głosować można tylko do 21 maja na stronie www.sercedlazwierzat.pl

Ewa Bieniek po studiach rozpoczęła pracę na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej oraz w celestynowskim schronisku. Od kilku lat jest społecznym inspektorem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Ma wielkie serce dla zwierząt i często kosztem życia prywatnego uczestniczy w trudnych interwencjach. Od lat walczy o lepszy byt bezpańskich psów i kotów, które trafiają do różnych schronisk w Polsce.

– Nie ma sobie równych, jeśli chodzi o osobiste zaangażowanie w walkę z bezdomnością zwierząt – mówi Łukasz Balcer, szef schroniska w Celestynowie. – Przeprowadziła ponad 1500 zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów podczas bezpłatnych akcji. Wiele z nich odbyło się również w naszym schronisku. Te zabiegi nie tylko poprawiają zdrowie psów i kotów, ale przede wszystkim przyczyniają się do tego, że rodzi się mniej niechcianych zwierząt, które od urodzenia są skazane na życie na ulicy lub spotyka je krzywda z rąk właścicieli. Niechciane szczeniaki lub kociaki są topione zaraz po urodzeniu albo pozostawione przez opiekunów na pastwę losu – dodaje Balcer.

Ewa Bieniek angażuje się także w wolontariat, m.in. uczestniczy w akcjach dokarmiania i ratowania bezdomnych zwierząt oraz szukania dla nich domów. W życiu prywatnym towarzyszy jej ok. dziewięcioletnia suczka Amfa, zwana Amficzkiem, którą lekarka adoptowała cztery lata temu ze schroniska w Celestynowie.

W tym roku Ewa Bieniek została wyróżniona spośród 50 osób z całej Polski poprzez nominację do udziału w plebiscycie „Serce dla zwierząt”. Każdy, kto docenia działalność jej i schroniska w Celestynowie, może oddać swój głos podczas internetowego głosowania, które trwa do 21 maja (szczegóły w ramce). Jest o co walczyć.

– Nasze schronisko ma szansę wygrać ponad tonę karmy dla zwierząt. Dzięki temu nasze psy i koty przetrwają kilka miesięcy. Zachęcamy do głosowania na naszego lekarza weterynarii – mówi Łukasz Balcer.

Jak zagłosować?

Głosować można do 50 razy z jednego urządzenia.
1. Wejdź na stronę http://www.sercedlazwierzat.pl – zakładka „Głosowanie 2019”.
2. Zaznacz kropkę przy nazwisku „Ewa Bieniek”.
3. Pod listą kandydatów kliknij ikonę „vite”.
4. Kliknij ostatnią ikonkę
„vote as anonymous user”. GOTOWE!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.