Wypadek czy zabójstwo?

OTWOCK: TAJEMNICZA ŚMIERĆ NA TERENIE OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH

Trwa śledztwo w sprawie śmierci 84-letniego mieszkańca Otwocka, byłego pracownika służb mundurowych, na terenie ogródków działkowych w Jabłonnie. Śledczy biorą pod uwagę różne scenariusze, m.in. nieszczęśliwy wypadek, a także to, że ktoś mógł wepchnąć go do kilkumetrowej studni wypełnionej wodą.

Co robił 84-letni emerytowany pracownik służb mundurowych na terenie ogródków działkowych na Meranie? To wyjaśnia śledztwo prokuratora, który bada okoliczności tragicznej śmierci mieszkańca Otwocka. W sobotę, 4 maja rano w okolicy ul. Niezapominajki właściciel sąsiedniej działki, również emerytowany pracownik służb mundurowych, zauważył coś niepokojącego na terenie, gdzie znajdowała się kilkumetrowa studnia wypełniona wodą. Gdy do niej zajrzał, dostrzegł unoszące się na wodzie zwłoki mężczyzny. Na miejsce przyjechali policja, prokurator i straż pożarna, m.in. JRG Otwock.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 11.15. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu wydobyliśmy ze studni zwłoki mężczyzny – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej.

Śledczy zabezpieczyli ślady i miejsce zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna nie żył od kilku lub kilkunastu godzin. – Szybko ustaliliśmy jego tożsamość. Zmarłym okazał się 84-letni mieszkaniec Otwocka – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Prokuratura Rejonowa w Otwocku wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 84-latka. – Bierzemy pod uwagę różne scenariusze tego, co doprowadziło do śmierci mężczyzny – mówi prokurator Jadwiga Rybak, zastępca prokuratora rejonowego w Otwocku. Niewykluczone, że doszło do nieszczęśliwego wypadku lub zabójstwa, choć na miejscu nie znaleziono śladów, które mogły świadczyć o udziale osób trzecich. – Kluczowe dla sprawy okażą się wyniki sekcji zwłok, która została przeprowadzona w czwartek – mówi prokurator Rybak. Ze wstępnych danych wynika, że mężczyzna nie doznał urazów zewnętrznych. Jednak jednoznacznie nie ustalono, czy utonął w studni, czy ktoś go do niej wepchnął. – Sprawdzamy szczegółowo każdy wątek w tej sprawie. Śledztwo jest w toku – dodaje prokurator.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.