Będziemy mieli własną tężnię

PO JOD DO PARKU ZAMIAST NAD MORZE.

Po zakończeniu rewitalizacji parku miejskiego będzie w nim też tężnia solankowa. Trwają uzgodnienia władz miasta z inwestorem dotyczące tego, jak ma wyglądać.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Tak wygląda przykładowy projekt tężni. Otwocka będzie wzbogacona
o elementy stylu świdermajer. fot. Aleksandra Czajkowska

Pod koniec kwietnia odbyło się pierwsze robocze spotkanie z głównym wykonawcą rewitalizacji parku miejskiego, firmą Sorted, na temat budowy w nim tężni solankowej. Prezydent Otwocka Jarosław Margielski wraz z miejskimi urzędnikami odpowiadającymi merytorycznie za prace w parku poruszył takie kwestie, jak: zadaszenie terenu czy pozostawienie go bez dachu, dobór odpowiedniej roślinności do panującego przy tężni mikroklimatu, rozpatrzenie możliwych do realizacji rodzajów nawierzchni.
Prezydent zaznaczył, że chciałby, aby była to solanka z prawdziwego zdarzenia. Dlatego zostanie zastosowany roztwór najwyższej jakości – stężenie jodu w powietrzu ma być kilkukrotnie wyższe niż nad morzem. Jak się dowiedzieliśmy, w otwockiej tężni będzie dużo większy dach oraz wiele elementów ozdobnych.

Tężnia solankowa zostanie usytuowana bliżej parkowej alejki od strony ulicy Poniatowskiego. Będzie mogła jednocześnie pomieścić ok. 100 osób. Przybliżony koszt budowy to ok. 370 tys. zł brutto. Jej otwarcie nastąpi wraz z udostępnieniem zrewitalizowanego parku, czyli na przełomie października i listopada.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.