Mniej za wodę i ścieki

OTWOCK/KARCZEW: NIŻSZE OPŁATY OD MAJA.

Koniec batalii o tańszą wodę i ścieki! Zgodnie z decyzją dyrektora Wód Polskich w Warszawie od 1 maja w Otwocku i Karczewie obowiązują niższe stawki. Mieszkańcy zapłacą tyle, ile sprzed podwyżki wprowadzonej 21 stycznia 2018 roku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

To już finał sprawy, która ciągnęła się od 2015 roku, gdy rada miasta poprzedniej kadencji (koalicja PiS, ChIS i radnych bezpartyjnych) kilkakrotnie protestowała przeciwko wprowadzeniu przez ówczesnego prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka i miejską spółkę OPWiK nowych taryf. Przewidywały one znaczną podwyżkę cen za odbiór ścieków i dostarczanie wody mieszkańcom Otwocka i Karczewa oraz dużą obniżkę cen wody i ścieków do celów użyteczności publicznej, produkcyjnych i usługowych.

Ostatecznie nowe, wyższe stawki (wzrost średnio o 4 proc. za wodę i 11 proc. za ścieki) zostały wprowadzone 21 stycznia 2018 roku, na co rada miasta nie wyraziła zgody. Sprawa po interwencji ówczesnego przewodniczącego rady Jarosława Margielskiego trafiła do Państwowego
Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, które wszczęło postępowanie z urzędu w sprawie wprowadzenia taryf niezgodnie z przepisami.

Na początku maja ówczesna prezes Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Anna Rozwadowska-Palarz poinformowała, że na podstawie decyzji dyrektora Wód Polskich z 24 kwietnia 2019 roku wprowadza się ceny za wodę i ścieki oraz opłaty abonamentowe obowiązujące przed 21stycznia 2018 roku. Oznacza to, że 1 m3 wody od 1 maja będziemy płacić 5 zł 6 gr netto (mieszkańcy Otwocka i Karczewa), a za ścieki 6 zł 18 gr netto (dla mieszkańców Karczewa 6 zł 16 gr netto).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.