Zaprojektują tężnię

PROJEKT MA BYĆ GOTOWY DO JESIENI.

Władze Józefowa zrobiły pierwszy krok do realizacji planów budowy tężni solankowej w centrum miasta. Ogłosiły już przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej niewielkiej tężni, która ma stanąć w miejscu budynku zajmowanego przez Dom Nauki i Sztuki.

SYLWIA WYSOCKA

Plan zbudowania tężni w centrum Józefowa pojawił się w ubiegłym roku. Budowa takiego obiektu ma towarzyszyć rewitalizacji willi w stylu świdermajer przy ul. kard. Wyszyńskiego 2 i zagospodarowaniu terenu wokół tego budynku, który ma zyskać nowe funkcje Domu Nauki i Sztuki. Ponieważ rewitalizacja opóźniła się, przesunięto także plany związane z zagospodarowaniem pobliskich terenów.

W ubiegłym roku na skwerze graniczącym z nieruchomością powstał jedynie pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Miasto nie porzuciło jednak planów budowy tężni. Pod koniec kwietnia ogłoszono przetarg na wykonanie projektu tężni solankowej wraz z małą architekturą zlokalizowanej na działce obok ul. kard. Wyszyńskiego 2 – w miejscu dzisiejszego budynku pełniącego funkcję Domu Nauki i Sztuki.

W ramach zlecenia zaprojektowana zostanie tężnia i okalający ją teren oraz iluminacja. Projekt wraz z pozwoleniem na budowę ma być gotowy do połowy października 2019 r.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.