Pokażą pazurki

JÓZEFÓW: MOKKA ZASKAKUJE.

To jedno z bardziej wyczekiwanych wydarzeń artystycznych maja. Koncert „Mokka śpiewa rokka” już w sobotę na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

PRZEMEK SKOCZEK

Nie ukrywam, że ten projekt był największym jak dotąd wyzwaniem w niemal sześcioletniej historii zespołu Mokka, zarówno od strony muzycznej, aranżacyjnej, jak i wokalnej – wyznała w rozmowie z „Linią” Ewa Jurkiewicz, założycielka grupy i jej dyrygentka. Tym razem wzięła bowiem „na warsztat” polskie i zagraniczne klasyki rockowe. Żeńskie chóry wokalne kojarzy się ze zgoła innym repertuarem, choć ten józefowski już wcześniej pokazywał pazurki. W ubiegłym roku przedsmak tej rockowej energii dziewczyny dały podczas koncertu na pięciolecie Mokki.

Nad nowym programem pracowały właśnie od wakacji. Przygotowały 10 utworów, m.in.: „Satisfaction” grupy Rolling Stones, „Stairway to Heaven” Led Zeppelin, „Mniej niż zero” Lady Pank, czy przebój Tadeusza Woźniaka „Zegarmistrz światła purpurowy”. – Dziewczynom akompaniuje tylko Piotr Woźniak na klawiszach, więc całość zabrzmi inaczej, niż znamy z oryginałów. Wyzwaniem było rozpisanie tych utworów na wiele głosów i potem odpowiednie wyśpiewanie. Kosztowało nas to dużo pracy – opowiada z uśmiechem dyrygentka Mokki.

Panie zadbały też o odpowiedni anturaż, ich stroje i cały wygląd będą idealnie pasować do repertuaru. Przed nami zatem sporo zaskoczeń i zderzenie kobiecej delikatności, subtelności i szyku z rockową mocą, energią i buntem. Brzmi cudownie! 

MOK, ul. Wyszyńskiego 1, tel. 22 789 20 26, www.mokjozefow.pl,
sobota, 18.05, godz. 18, wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.