Pokażą pazurki

JÓZEFÓW: MOKKA ZASKAKUJE.

To jedno z bardziej wyczekiwanych wydarzeń artystycznych maja. Koncert „Mokka śpiewa rokka” już w sobotę na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

PRZEMEK SKOCZEK

Nie ukrywam, że ten projekt był największym jak dotąd wyzwaniem w niemal sześcioletniej historii zespołu Mokka, zarówno od strony muzycznej, aranżacyjnej, jak i wokalnej – wyznała w rozmowie z „Linią” Ewa Jurkiewicz, założycielka grupy i jej dyrygentka. Tym razem wzięła bowiem „na warsztat” polskie i zagraniczne klasyki rockowe. Żeńskie chóry wokalne kojarzy się ze zgoła innym repertuarem, choć ten józefowski już wcześniej pokazywał pazurki. W ubiegłym roku przedsmak tej rockowej energii dziewczyny dały podczas koncertu na pięciolecie Mokki.

Nad nowym programem pracowały właśnie od wakacji. Przygotowały 10 utworów, m.in.: „Satisfaction” grupy Rolling Stones, „Stairway to Heaven” Led Zeppelin, „Mniej niż zero” Lady Pank, czy przebój Tadeusza Woźniaka „Zegarmistrz światła purpurowy”. – Dziewczynom akompaniuje tylko Piotr Woźniak na klawiszach, więc całość zabrzmi inaczej, niż znamy z oryginałów. Wyzwaniem było rozpisanie tych utworów na wiele głosów i potem odpowiednie wyśpiewanie. Kosztowało nas to dużo pracy – opowiada z uśmiechem dyrygentka Mokki.

Panie zadbały też o odpowiedni anturaż, ich stroje i cały wygląd będą idealnie pasować do repertuaru. Przed nami zatem sporo zaskoczeń i zderzenie kobiecej delikatności, subtelności i szyku z rockową mocą, energią i buntem. Brzmi cudownie! 

MOK, ul. Wyszyńskiego 1, tel. 22 789 20 26, http://www.mokjozefow.pl,
sobota, 18.05, godz. 18, wstęp wolny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.