Naprawmy to u nas!

ZGŁOŚ PROBLEM W TWOJEJ OKOLICY.

W Józefowie ruszył serwis naprawmyto.pl. Za pośrednictwem strony internetowej można zgłaszać zaobserwowane usterki i liczyć, że informacje o nich szybko dotrą do osób odpowiedzialnychza ich usunięcie. Będzie można także śledzić postępy i skuteczność działań.

SYLWIA WYSOCKA

Jeśli do tej pory mieszkańcy Józefowa zastanawiali się, gdzie, komu, pod jaki numer telefonu czy na adres mailowy zgłosić zaobserwowane w swojej okolicy usterki – teraz nie będą musieli już sami szukać adresata skargi.

Takie problemy jak dziury w chodniku, graffiti na murze, braki w oświetleniu itp. od połowy maja można już zgłaszać za pośrednictwem strony naprawmyto.pl. Serwis został uruchomiony zgodnie z zapowiedzią wiceburmistrza Piotra Gąszcza i ma przede wszystkim ułatwić i usprawnić komunikację między mieszkańcami a miastem, a tym samym wpływać na czas potrzebny na rozwiązanie problemów.

Z serwisu można korzystać poprzez stronę internetową albo aplikację na smartfony. Można też, choć nie trzeba – zalogować się do niego. Jeśli wybierzemy opcję z logowaniem, będziemy mailowo informowani o postępach w załatwianiu naszej sprawy, ale powiadomienia będą też wyświetlane na stronie serwisu przy konkretnej sprawie.

System jest intuicyjny i prosty. Wystarczy ściągnąć aplikację lub wejść na stronę internetową http://www.naprawmyto.pl, wskazać problem, miejsce, które jest uszkodzone, umieścić na mapie, dodać opis i zdjęcie. Informacja trafi do odpowiedniego adresata, czyli komórki odpowiedzialnej za usunięcie danej usterki. Zgłoszenia i etap ich realizacji są widoczne dla wszystkich. Dzięki temu można śledzić efekty nie tylko swojego zgłoszenia, lecz także innych mieszkańców.

Sam czas usunięcia problemu zależy oczywiście od stopnia skomplikowania sprawy. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie zgłaszać w serwisie nagłych zdarzeń – wypadków, pożarów itd. O tych należy informować telefonicznie, wybierając np. numer 112. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.