Nowy skatepark

OTWOCK: OTWARCIE JESZCZE PRZED WAKACJAMI.

W ubiegłym tygodniu prezydent Jarosław Margielski spotkał się z młodymi użytkownikami skateparku, aby uzgodnić i wspólnie wybrać nowe urządzenia, które kupi dla nich miasto. Otwoccy radni przeznaczyli na ten cel 140 tys. zł.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Ustalono, że będą to drewniane, a nie betonowe konstrukcje, ponieważ nie są one montowane na stałe i można je przenosić. Zimą będą zabezpieczane, żeby nie uległy zniszczeniu.

– Gdy na dawnej Zieleni Miejskiej będziemy budować halę sportowąi basen, ten teren może być potrzebny pod miejsca parkingowe. Wtedy przeniesiemy skatepark w najbliższą okolicę – mówił na spotkaniu prezydent.

Na początek na skateparku zostaną zamontowane minimum dwa urządzenia, które będą bazą do jego zbudowania. Młodzi użytkownicy nanieśli swoje poprawki na propozycję urzędu. Wolno stojący murek (grind box) zamieniliby na dwupoziomową platformę (manual pad z możliwością wykonywania grindów na bmx już na niższej jego części). Zaproponowali też, aby połączyć dwa grind boksy, które są po obu stronach piramidy, grind boksem biegnącym po jej płaskiej części. Zostało to zaakceptowane.

Prezydent zlecił urzędnikom ogłoszenie zapytania ofertowego w dwóch wariantach. W pierwszym na fun box i grind box, a w drugim na całość, żeby zorientować się, ile to kosztuje. Jeśli okaże się, że trzeba będzie jeszcze coś dołożyć, prezydent zaproponuje to radnym na sesji pod koniec maja. Wszystko po to, aby urządzenia na pustym obecnie skateparku pojawiły się do końca czerwca.

– Nie będziemy montować skateparku we wrześniu. Jeśli mamy to robić w tym roku, to teraz. Dlatego trzeba jak najszybciej podjąć decyzję o tym, jakie urządzenia zamontować – uważa Margielski.

W kwestii oświetlenia skateparku prezydent zaproponował, aby ustawić tam automat. Po wrzuceniu monety włączałoby się dodatkowe, mocniejsze oświetlenie. Po zmroku ten teren będą oświetlać lampy uliczne, które też zostaną wymienione na mocniejsze.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.