Pora na windykatora

GMINA ZATRUDNI SPECJALISTĘ OD DŁUGÓW.

Burmistrz Karczewa planuje w najbliższym czasie zatrudnienie w urzędzie specjalisty z zakresu windykacji należności publiczno-prawnych. Windykator zajmuje się ściąganiem zaległych podatków i opłat za śmieci.

SYLWIA WYSOCKA

Jak mówi burmistrz Michał Rudzki, mieszkańcy gminy zalegają z opłatami za śmieci na kwotę 500 tys. zł, a z podatkami – nawet ponad 1 mln zł. Dlatego władze gminy zdecydowały się zatrudnić w urzędzie specjalistę od egzekucji długów.

– W gminie Karczew mieszka dużo osób, które nie płacą za śmieci. Nie regulują także podatku od nieruchomości czy transportowego – przyznaje burmistrz, który zdecydował o zatrudnieniu windykatora. – Do tej pory nie było takiej osoby, a to jest bardzo ważne stanowisko. Spodziewam się, że dzięki temu zostanie uszczelniony system poboru podatków i opłat. Chcemy, aby osoba, która zajmie się windykacją, rozpoczynała swoje zadanie od telefonicznego przypominania dłużnikom o konieczności zapłaty zobowiązania. Mamy nadzieję, że dzięki temu windykacja prawie nic nie będzie kosztowała. Do tej pory odbywało się to mało efektywnie drogą korespondencyjną, co wiązało się ze znacznymi kosztami obsługi pocztowej – mówi Rudzki.

– To jest ważne również dlatego, że obserwuję, jak duże są zaległości w opłatach, np. za śmieci. Co więcej, te zaległości cały czas się zwiększają. Chcemy grzecznie bezpośrednio napominać dłużników, a dopiero później – gdy to nie będzie skuteczne – wszczynać oficjalną procedurę, czyli wysyłać wezwanie do zapłaty itd. – zapowiada burmistrz.

Urząd już ogłosił konkurs na wyłonienie windykatora. Wpłynęły cztery oferty. Windykator rozpocznie pracę w najbliższym czasie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.