Ford w ogniu

JÓZEFÓW: PODPALENIE CZY SAMOZAPŁON?

Policja wyjaśnia, dlaczego na ul. Polnej w Józefowie spłonęło auto. Ford był zaparkowany na ulicy. – wracałem do domu, gdy dostrzegłem, że ktoś kręci się przy naszym samochodzie. Po chwili stanął w płomieniach – mówi jeden z członków rodziny właściciela

We wtorek, 21 maja wieczorem jeden z członków rodziny pana Tomasza zaparkował forda na ulicy. – Tego dnia na naszej posesji trwał remont, dlatego przestawiliśmy samochód na ul. Polną – tłumaczy nasz Czytelnik. I dodaje, że ford, choć 11-letni, był zadbany.

– Po godz. 23 wracałem do domu. Z daleka dostrzegłem, że ktoś kręci się przy aucie, coś zaiskrzyło się. To mnie zaniepokoiło. Przy samochodzie stał mężczyzna. Gdy tylko mnie zauważył, rzucił się do ucieczki. Po chwili przód forda stanął w płomieniach – wspomina pan Tomasz, który wezwał służby. – Przejeżdżający tamtędy kierowca, zatrzymał się, aby mi pomóc, ale byliśmy bezradni, bo ogień buchał spod maski.Na szczęście po chwili na miejsce przyjechali strażacy – dodaje.

W akcji uczestniczyli JRG Otwock oraz druhowie z OSP Józefów. Strażacy szybko opanowali żywioł. Co było przyczyną pożaru? Tego na razie nie wiadomo. Policjanci wyjaśniają okoliczności jego wybuchu. Śledczy nie wykluczają, że doszło do podpalenia.

– Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego ds. pożarnictwa. Czekamy na wyniki ekspertyzy. Sprawa jest w toku – zapewnia nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.