Bezpłatna sterylizacja i kastracja

MIASTO ZAPŁACI ZA ZABIEGI DLA PSÓW I KOTÓW.

Właściciele psów i kotów mieszkający w Otwocku mogą liczyć na bezpłatne zabiegi kastracji i sterylizacji swoich pupili, a także je zaczipować. Akcję organizuje urząd miasta. Mogą zgłosić się właściciele, którzy dokonali opłaty podatku za posiadanie psa (wymagane jest potwierdzenie). Podobną akcję – ale dla wszystkich mieszkańców powiatu otwockiego – prowadzi otwocki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Na zabiegi obowiązują zapisy!

AJ

Sterylizując swojego pupila, chronisz go przed wieloma chorobami. Masz też pewność, że nie doczekasz się niechcianego potomstwa, które dla wielu właścicieli jest sporym problemem. Wiele zwierząt potem zostaje porzuconych wraz ze szczeniakami lub kociakami. Aby temu zapobiec, otwocki ratusz zorganizował dla mieszkańców miasta akcję bezpłatnych zabiegów dla pupili. Oferuje też możliwość ich zaczipowania.

Na zabieg sterylizacji lub kastracji trzeba zwierzaka zapisać. Konieczne będzie również przedsta- wienie dokumentu potwierdzającego uregulowanie podatku od posiadania psów, a także zaświadczenie o tym, że zwierzę zostało zaszczepione na wściekliznę. Co musisz zrobić?

 • Zgłoś się do Wydziału Ochrony Środowiska UM w Otwocku, bud. C, pokój nr 4 (szczegóły: Monika Romsicka, tel. 779 20 01 wew. 172
  w godz. 8-15).
 • Wypełnij formularz.
 • Przedstaw potwierdzenie dokonania opłaty za posiadanie psów (zgodnie z Uchwałą nr XVII/94/07 Rady Miasta Otwocka z 20 listopada 2007 r.), a także zaświadczenie od lekarza weterynarii o tym, że zwierzę zostało zaszczepione przeciwko wściekliźnie.

W sprawie zabiegów i czipowania kotów z terenu Otwocka należy kontaktować się z Towarzystwem Przyjaciół Zwierząt „Otwocki Zwierzyniec” pod nr tel. 506 354 040 (po południu).

Oddzielną, ale podobną akcję zorganizowało również Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Otwocku (zabiegi przeprowadzane są w schronisku w Celestynowie).

Każdy mieszkaniec nie tylko Otwocka, lecz także powiatu otwockiego, którego nie stać na zabieg kastracji lub sterylizacji swojego pupila, może skorzystać z bezpłatnej akcji organizowanej właśnie przez TOZ Otwock. Wystarczy, że zwierzę będzie zdrowe i zaszczepione przeciwko wściekliźnie (wymagane zaświadczenie). Właścicieli psów obowiązują zapisy pod adresem e-mail: otwock@toz.pl.J

One thought on “Bezpłatna sterylizacja i kastracja

 • 6 marca 2021 o 10:49
  Permalink

  Jeżeli jestem mieszkanką Józefowa to gdzie się mam zgłosić o sterylizację suki

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.