Uroczyste obchody Dnia Strażaka

POWIATOWA KOMENDA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ ŚWIĘTOWAŁA.

W piątek, 24 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku uroczyście obchodzono Dzień Strażaka. Były awanse, podziękowania i gratulacje, sadzenie drzewka, a także poświęcenie nowego samochodu pożarniczego wyposażonego w drabinę hydra-uliczną, która sięga aż do 10. piętra. To najwyższa drabina w naszym regionie. Dosłownie sięga nieba.

AGNIESZKA JASKULSKA

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku, wprowadzenia sztandarów i odegraniem hymnu państwowego. St. bryg. Mariusz Zabrocki, powiatowy komendant PSP, powitał na uroczystości m.in. nadbryg. Bogdana Łasicę, mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP w Warszawie, a także przedstawicieli służb mundurowych, nadleśnictwa, samorządowców, duchowieństwo, przedstawicieli Krajowej Izby Kominiarzy oraz licznie przybyłych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Celestynowa i uczniów klasy strażacko-ratowniczej z Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku, tzw. Nukleonika.

Odczytano list wojewody mazowieckiego do członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w którym podkreślono ważną rolę w rozwijaniu osobowości i sprawności fizycznej młodzieży zaangażowanej w ich działalność. W uznaniu zasług oraz za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych strażakom wręczono odznaczenia oraz przyznano awanse na wyższe stopnie służbowe. Podczas okolicznościowych przemówień padły słowa podziękowania dla strażaków za ich ofiarną służbę i życzenia bezpiecznych powrotów z akcji ratowniczo-gaśniczych.

Odbył się także finał konkursu plastycznego „Ja będę strażakiem”. St. bryg. Mariusz Zabrocki wręczył zwycięzcom dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie duchowni poświęcili nowy wóz pożarniczy. Tradycyjnie na terenie jednostki posadzono również drzewko – tym razem wiąz szypułkowy. Po oficjalnej części goście mogli spróbować pysznej strażackiej grochówki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.