W ogródkach do północy

JÓZEFÓW: SEZONOWE LOKALE MOGĄ BYĆ CZYNNE DŁUŻEJ.

Do tej pory w Józefowie w pubach, restauracjach i lokalach gastronomicznych można było bawić się w sezonowych ogródkach jedynie do godz. 22. Po tej godzinie trzeba było zmieniać świeże powietrze na wnętrze lokalu. Najprawdopodobniej od czerwca to się zmieni. Na zewnątrz będzie można biesiadować do północy.

SYLWIA WYSOCKA

Godziny otwarcia lokali gastronomicznych i funkcjonujących przy nich sezonowych ogródków określa uchwała Rady Miasta Józefowa. Zgodnie z nią lokale mogą być czynne do północy, ale ogródki tylko do godz. 22. Nie wszystkim mieszkańcom to się podobało. Powstał więc projekt zmian uchwały wydłużający otwarcie do północy także samych ogródków.

Zwolenniczką takiego rozwiązania była od dawna m.in. przewodnicząca komisji budżetowo-gospodarczej Marianna Jakubowska. Wielokrotnie przekazywała radnym uwagi, które otrzymywała od mieszkańców oczekujących wydłużenia godzin otwarcia ogródków w sezonie letnim.
20 maja komisja oświaty, kultury i zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt zmian w uchwale regulującej godziny otwarcia ogródków.

Proponuje on, aby od drugiej soboty maja do drugiej niedzieli września lokale na zewnątrz były otwarte od godz. 6 do północy. – Zobaczymy, jak przyjmie się w Józefowie taka zmiana, czy mieszkańcy będą zadowoleni z tego, że mogą dłużej korzystać z uroków ogródków, czy przeciwnie – będą domagali się przywrócenia poprzednich godzin. Zawsze będzie można to skorygować – komentuje przewodnicząca komisji oświaty Anna Masik.

Radni obawiają się, że sprawa może być kontrowersyjna. O ile bywalcy ogródków będą zadowoleni, o tyle np. okoliczni mieszkańcy mogą wykazać mniej entuzjazmu. Zmiana ma zostać wprowadzona na sesji rady miasta 31 maja. W tym roku ogródki byłyby więc czynne dłużej od czerwca.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.