Chodźmy zbierać śmieci!

ŚWIDER: WSZYSTKO DLA NASZEJ RZEKI.

Akcja „Dwa miasta, jedna rzeka” ma połączyć mieszkańców Otwocka i Józefowa we wspólnym celu, jakim jest sprzątanie brzegów Świdra. Ruszamy w niedzielę, 2 czerwca.

PRZEMEK SKOCZEK

Śmieci lubią piękne brzegi naszej rzeki. Wciąż tam wracają mimo kolejnych akcji i apeli. Syzyfowa praca? Na pewno, ale potrzebna. W niedzielę organizatorzy liczą na silne wsparcie z obu brzegów Świdra. Zbiórka odbędzie się o godz. 10 na moście kolejki wąskotorowej obok plaży miejskiej. Sprzątamy w kierunku wschodnim, aż do ujścia, gdzie Świder wpada do Wisły.

„Przez kilka godzin będziemy wyciągać śmieci z krzaków, butelki z wody, opony z lasu, a potem wspólnie się bawić, poznawać, jeść i pić. Na moście ustalimy swobodny plan, podzielimy zadania, rozdamy worki i rękawiczki. Można sprzątać po stronie, po której się mieszka, można pomóc drugiej stronie i poznać fajnych nowych ludzi” – czytamy w opisie wydarzenia, które organizują stowarzyszenie Chodź nad Świder, Towarzystwo Przyjaciół Otwocka i wciąż rosnąca w siłę grupa Chodź na Spacer Zbierać Śmieci.

Warto mieć ze sobą prowiant i dobre towarzystwo, namawiajcie rodziny, znajomych, przyjaciół. To ma być miły spacer połączony z pożytecznym wysiłkiem. Jeśli mamy odpowiednie buty, które ułatwią zbieranie śmieci z wody, weźmyje ze sobą. Worki zostaną zebrane w kilku miejscach nad brzegiem, skąd odbiorą je po weekendzie służby komunalne. I pamiętajmy: dwa miasta i jeden Świder. Czysty!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.