Charakterna paczka

Liga okręgowa: Józa wraca na fotel lidera!

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Józefovia Józefów odzyskała prowadzenie w tabeli. Stało się tak dzięki wygranej nad Piastem Piastów i potknięciu najgroźniejszego dotychczasowego lidera – AP Żyrardów

Walka do końca i odwracanie losów meczu w drugich połowach stają się specjalnością Józefovii Józefów w tym sezonie. Zespół trenera Damiana Politańskiego po raz kolejny w bieżących rozgrywkach pokazał, że trzeba się z nim liczyć do ostatnich minut.

– Z jednej strony to fajne, że drużyna potrafi pokazać w trudnych momentach siłę i charakter, ale z drugiej wolałbym sobie oszczędzić niepotrzebnych nerwów. Teraz każdy mecz jest dla nas jak finał. Gramy o awans i musimy go wygrać – mówił po meczu szkoleniowiec Józefovii.

Po pierwszej połowie meczu z Piastem Piastów goście przegrywali 1:0. Zanim jednak na dobre rozpoczęła się druga połowa wicelider ligi okręgowej był już na prowadzeniu. Zaraz po wznowieniu gry strzałem z ostrego kąta do remisu doprowadził Mariusz Boniec, a chwilę później dośrodkowanie strzelca pierwszej bramki wykończył Michał Orowiecki. W końcówce dzieła zniszczenia dopełnił doświadczony Dominik Dukalski
ustalając wynik spotkania na 3:1.

Po wygranej Józefovia wróciła na pierwsze miejsce, ale czekała jeszcze na to co w meczu z Laurą Chylice zrobi dotychczasowy lider AP Żyrardów. – Może gdyby to był inny moment sezonu – a nie kiedy połowa zespołów gra już o przysłowiową „pietruszkę” – to wiara w potknięcie lidera byłaby większa, ale mimo wszystko liczę, że Żyrardów gdzieś straci punkty, a my to wykorzystamy – mówił Politański. W Żyrardowie doszło jednak do olbrzymiej sensacji i lider w dramatycznych okolicznościach przegrał drugi mecz u siebie (1:2) tracąc pozycję lidera. Obecnie Józefovia prowadzi z przewagą dwóch punktów.

Piast Piastów – Józefovia Józefów 1:3 (1:0)
Bramki: Mariusz Boniec (46.), Michał Orowiecki (51.), Dominik Dukalski (79.)
Józefovia: P. Przybysz – Filochowski, Orowiecki, Adamiak, Trzepałka, Makulec (66. Żaczek), Rokicki, Boniec (70.Kopeć), Czapkowski, Banaszek (83. Zęgota), Dukalski