Wszystko dla Sylwii!

Pospolite ruszenie – tak należy nazwać inicjatywę, w którą zaangażowali się mieszkańcy Józefowa. Cała akcja na Dzień Dziecka była dedykowana Sylwii Król – 27-letniej kobiecie, mamie trójki dzieci, która walczy o życie po wylewie

Historia Sylwii Król wstrząsnęła lokalną społecznością, ale też zmobilizowała szeregi przyjaciół do pomocy. Głównymi inicjatorkami stały się Izabela Golińska i Sylwia Czyżewska. Swoją opiekę roztoczyła nad chorą kobietą Drużyna Błażeja. Na Dzień Dziecka do gry włączył się Miejski Ośrodek Kultury i Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji oraz mnóstwo ludzi, chcących pomóc.

Przez całą sobotę skwer w centrum Józefowa i pobliski parking tętniły życiem. Wielki charytatywny piknik wypełniły występy małych artystów ze świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 1, koncerty zespołów Mała Mokka i Wesołe Szczurki, pokazy boksu i muzyka. Cały dzień trwał wielki Pchli Targ, były stoiska z dobrym jedzeniem i słodkościami, stanowiska warsztatowe, punkty malowania buziek i plecenia warkoczyków. Można było spróbować sił na kole garncarskim, zagrać w kole fortuny, poszaleć na dmuchańcach, powspinać się na ściankę, zrobić zabawne zdjęcia w foto budce. Z nieba lał się żar, więc najmłodsi z ochotą ochładzali się w fontannie.

Zarobione na pikniku pieniądze pomogą w sfinansowaniu rehabilitacji Sylwii Król, która wciąż przebywa w szpitalu w Międzylesiu. Jest z nią pewien kontakt, ale wciąż utrudniony. Lekarze nie wiedzą jak długo to potrwa ani jak jej pomóc. Na razie są wykonywane prywatne zabiegi medyczne.


Każdy z nas może pomóc. Oto indywidualny numer rachunku bankowego Sylwii Król: Santander Bank Polska S.A 40 1090 1753 0000 0001 4194 3450. W tytule należy wpisać: „Sylwia Król – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.