Strzykawki w PSZOK-u

DOBRE ZMIANY W PUNKCIE PRZYJMOWANIA ODPADÓW.

Mieszkańcy Józefowa, którzy mieli kłopoty z pozbyciem się zużytych igieł czy strzykawek, teraz będą mogli oddawać je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców od lipca PSZOK ma przyjmować odpady medyczne. Punkt będzie też czynny dłużej.

SYLWIA WYSOCKA

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Józefowie znajduje się nad Świdrem nieopodal oczyszczalni ścieków (ul. Jarosławska) i jest czynny przez cały rok w soboty z wyjątkiem świąt. Przyjmuje odpady komunalne, czyli powstałe w gospodarstwach domowych i samodzielnie dostarczone przez właścicieli nieruchomości po okazaniu dowodu osobistego i potwierdzenia uiszczenia opłaty za śmieci za ostatni miesiąc. Nie chodzi jednak o odpady zmieszane, ale konkretne frakcje śmieci (szczegóły w ramce). Ostatnio ten katalog powiększył się o odpady medyczne, do których zalicza się igły czy ampułkostrzykawki zużyte podczas zastrzyków wykonywanych samodzielnie w domu.

– Mieszkańcy, np. diabetycy wykonujący zastrzyki samodzielnie, mają problem, co zrobić z tego typu odpadami – przyznaje Karolina Zakrzewska z referatu gospodarki komunalnej józefowskiego urzędu miasta. – Takich odpadów nie chcą przyjmować apteki, dlatego dotychczas korzystaliśmy z pomocy przychodni.

Teraz ustawimy pojemniki w PSZOK-u, gdzie takie odpady będą przyjmowane, a apteki nadal będą odbierać przeterminowane leki – zapewnia urzędniczka.

Zmiana ma wejść w życie od lipca. Już teraz miasto zmieniło za to godziny otwarcia PSZOK-u. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców punkt będzie czynny dłużej, bo w godzinach od 8 do 18. 

W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Józefowie przyjmowane są:

  • papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe, odpady ulegające biodegradacji (kuchenne), odpady zielone, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe, zużyte baterie i akumulatory, zużyte opony, przeterminowane leki, odpady o charakterze odpadów medycznych (igły, ampułkostrzykawki zużyte podczas zastrzyków wykonywanych samodzielnie w domu), chemikalia, odzież i tekstylia, odpady poremontowe i budowlane – do 100 kg miesięcznie z nieruchomości.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.