Z przystanków do autobusu

45 TYS. ZŁ NA PROJEKT INFRASTRUKTURY.

Józefów zrobił kolejny mały krok na drodze do uruchomienia miejskiego autobusu. Na sesji radni zdecydowali przeznaczyć 45 tys. zł na opracowanie dokumentacji zatok autobusowych i przystanków.

SYLWIA WYSOCKA

Od dłuższego czasu władze Józefowa przymierzają się do uruchomienia
we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego linii autobusowej, która będzie łączyć peryferyjne części miasta z jego centrum. Władze prowadzą
na ten temat rozmowy z zarządem ZTM, a jednocześnie pracują nad innymi sprawami, które umożliwią uruchomienie linii. Na piątkowej sesji 31 maja do budżetu miasta wprowadziły nowe zadanie – opracowanie dokumentacji niezbędnej do uruchomienia zbiorowego transportu publicznego na terenie Józefowa. Radni zdecydowali się przeznaczyć na ten cel 45 tys. zł.

– Chodzi o projekt przystanków i zatok autobusowych oraz związane z tym uzgodnienia – wyjaśnia burmistrz Marek Banaszek, który zaznacza, że w tym roku miasto zleci projekt tych elementów. Nie należy więc raczej spodziewać się, że linia autobusowa zostanie uruchomiona w tym roku.

Proponowana trasa autobusu:

  • od granic miasta (z Wiązowną) ul. Wiązowska – centrum miasta (urząd) – ul. 3 Maja – Graniczna – Nadwiślańska – kard. Wyszyńskiego – centrum miasta (urząd).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.