Mistrzowie Polski gośćmi Otwockiej Akademii Tenisa Prestige Court

WIELKIE OTWARCIE SEZONU TENISOWEGO 2019.

Dawid Olejniczak i Maciej Kost, wielokrotni mistrzowie Polski, rozegrali mecz towarzyski podczas imprezy towarzyszącej otwarciu nowego sezonu tenisowego. Na co dzień w Otwockiej Akademii Tenisa Prestige Court pod czujnym okiem profesjonalnych trenerów szkoli się dzieci na przyszłe gwiazdy tenisa. Niedługo w tym miejscu powstanie nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny. Będzie tu można pograć w tenisa, squasha czy padla. Dodatkowo do dyspozycji gości, nie tylko ze świata sportu, będzie przestronny budynek restauracyjny z tarasami.

MJ

Mistrzowie Maciej Kost i Dawid Olejniczak byli gośćmi Jakuba Wojciechowskiego (w środku)

W sobotę, 25 maja na terenie powstającego nowoczesnego ośrodka przy ul. Kopernika 12 w Otwocku nie brakowało sportowych emocji, gorącego dopingu kibiców i gry fair play. Wszystko to było związane z amatorskim turniejem tenisowym w kategorii open oraz rodzinnym piknikiem, który przyciągnął tłumy gości. Bo tenis smakuje tu lepiej…

– Czegoś takiego jeszcze po tej stronie Wisły nie było. Gwiazdy ATP zagrały na kortach w Otwocku! Publiczność śledziła każdy ruch celebrytów, którzy pokazali swoje tenisowe umiejętności – podkreśla Jakub Wojciechowski, właściciel Akademii Prestige Court, który zaprosił zawodowców do Otwocka.

– W meczu nie chodziło o wygraną, ale o dobrą zabawę. Jednak w ostatecznej punktacji niewielką przewagą zwyciężył Olejniczak – dodaje. Turniej przyciągnął też wielu amatorów o nieprzeciętnych umiejętnościach. Wzięło w nim udział aż 31 zawodników. Zwyciężył Rafał Sitarz, który w finale pokonał Krzysztofa Żelazka.

Otwocka akademia stawia na poszerzanie horyzontów i dokonywanie rewolucji w lokalnym społeczeństwie tenisowym. Będzie to miejsce stworzone z wielkim smakiem oraz dbałością o detale. Każdy poczuje tu atmosferę światowego sportu, a zwłaszcza tenisa. Sobotnie wydarzenie miało na celu pokazanie kierunku działania oraz istotę zmian, jakie właściciel zamierza wprowadzić, kierując się zasadą „wszystko albo nic”.

Akademia Prestige Court jest coraz chętniej odwiedzana nie tylko przez dorosłych, lecz także przez dzieci i młodzież. Choć tenis wciąż jest sportem elitarnym, to stał się dużo bardziej dostępny niż kiedyś.

– Nasza akademia to ponad hektar terenu obok TKKF-u, gdzie powstanie kompleksowy, nowoczesny ośrodek sportowo-rekreacyjny, który będzie chętnie odwiedzany przez gwiazdy ze świata sportu i show-biznesu – zdradza Jakub Wojciechowski. O szczegółach „Linia” napisze w kolejnym numerze (10 czerwca).

Obecnie na terenie akademii znajdują się cztery nowe korty tenisowe, na których rozgrywane są mecze oraz weekendowe turnieje między zawodnikami z całego Mazowsza.

– Mamy też męską i żeńską Ligę Tenisową Prestige Point, która cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Wojciechowski. I zaprasza na korty nie tylko dorosłych, lecz także dzieci od szóstego roku życia oraz młodzież, która będzie szkoliła się pod czujnym okiem najlepszych trenerów.

– Nasza oferta jest skierowana do młodych ludzi, dla których mamy atrakcyjne ceny – zapewnia właściciel akademii. W planach jest też stała współpraca z otwockimi szkołami i organizowanie zajęć tenisowych i ogólnorozwojowych dla dzieci.

Otwocka Akademia Tenisa Prestige Court

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.