Mniej pociągów, więcej autobusów

PODRÓŻNYCH CZEKA SPORO ZMIAN W ROZKŁADZIE.

Najpierw zmieni się rozkład kursowania zastępczej komunikacji autobusowej. Potem w niedzielę, 9 czerwca w życie wchodzi kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Do końca wakacji rozkład będzie zmieniał się aż trzy razy!

MJ

Jak informują Koleje Mazowieckie, podróżnych czeka sporo zmian, dlatego dobrze jest sprawdzać rozkład na bieżąco. – Na linii będzie kontynuowana modernizacja związana z przerwą w ruchu na odcinku Otwock–Pilawa – podkreśla Donata Nowakowska z Kolei Mazowieckich. W związku z tym wiele pociągów KM zostanie odwołanych i zastąpionych przez komunikację autobusową.

Nowy rozkład ZKA – z uwzględnieniem uwag pasażerów – zostanie opublikowany przed 9 czerwca. W lipcu wystąpią utrudnienia związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy i ruchem jednotorowym na odcinku Wawer–Falenica. Duża część pociągów KM i SKM na tym odcinku zostanie odwołana i zastąpiona przez ZKA.

Od połowy lipca do połowy sierpnia zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Otwock–Józefów. – Część pociągów będzie kursować wahadłowo na odcinku Falenica-Józefów, natomiast pozostałe skończą kurs w Falenicy – tłumaczy Donata Nowakowska.

Na odcinku Otwock–Józefów–Falenica zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Koleje Mazowieckie przypominają, że bilety na ZKA można nabyć w kasach biletowych, biletomatach, przez telefon w aplikacji SkyCash, mPay, przez internet, oraz u kierowników pociągu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.