Przybywajcie i korzystajcie

XI FESTIWAL OTWARTE OGRODY.

Stał pod znakiem zapytania, ale trwa i będzie nas cieszył już w najbliższy weekend, 8 i 9 czerwca. Mowa o józefowskim Festiwalu Otwarte Ogrody.

PRZEMEK SKOCZEK

Ten festiwal od 11 lat jest flagowym wydarzeniem Miejskiego Ośrodka Kultury. Tworzony we współpracy z mieszkańcami, w tym artystami, oraz józefowskimi organizacjami, jest unikalną inicjatywą, ponieważ zamiast do publicznych przestrzeni zaprasza do prywatnych ogrodów. Program obejmuje liczne warsztaty, koncerty, wycieczki, wykłady, dyskusje i wystawy.

Tegoroczna edycja obejmuje 20 ogrodów, które otworzą swoje podwoje w sobotę i niedzielę. Zapraszają instytucje, m.in. biblioteka, Hydrosfera, Przedszkole Szczęśliwych Dzieci i mieszkańcy. Będzie to okazja do spotkania z ceramiką, kaligrafią, chińską medycyną, kocimi i końskimi portretami. Swoje miejsca znajdą smakosze i poszukujący modlitwy oraz pasjonaci rękodzieła i malarstwa. Sporo będzie się działo na skwerze im. św. Jana Pawła II, gdzie zapraszają ekipa „Rocznika Józefowskiego”, Miasteczko Świdermajer i Ogrody Jogi i Tańca. Finał z koncertem Antka Smykiewicza też odbędzie się na skwerze (więcej str. 30).

Zachęcamy również do udziału w wycieczce rowerowej „Miejsca historyczne, miejsca ciekawe”, którą poprowadzi w sobotę Janusz Prządka. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Szczegółowy program jest dostępny na stronie http://www.otwarteogrodyjozefow2019.blogspot.com oraz w drukowanych programach dostępnych w MOK-u.

MOK, ul. Wyszyńskiego 1,
tel. 22 789 20 26, http://www.mokjozefow.pl,
sobota i niedziela, 8 i 9 czerwca

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.