Zielono nam!

KARCZEW-WAWER: ŚWIĘTUJEMY NA URZECZU.

Sezon imprez plenerowych nad Wisłą w pełni. W niedzielę, 9 czerwca w karczewskim Nadbrzeżu oraz na wawerskiej Plaży Romantycznej odbędą się pikniki „Zielone Świątki na Urzeczu”.

PRZEMEK SKOCZEK

Zielone Świątki są ludową tradycją związaną z przedchrześcijańskimi, pogańskimi obchodami święta wiosny. Z siłą drzew, zielonych gałęzi i wszelkiej płodności. To typowo słowiański obyczaj, którego celebrowanie u nas wraca.

W Nadbrzeżu zaplanowano Strefę Smaków i Obrzędów. O godz. 10 odbędzie się msza polowa, potem wystąpią zespoły: Sołtysi, Piskorze, Urzeczeni, Kalwarki, Wólkowianki i Łurzycanki. Polecamy także biesiadę i degustację karczewskich wędlin.

Będziemy podziwiać umajone orszaki, wystawy, prezentacje artystów lokalnych. Impreza kończy się o godz. 15, aby przenieść się w dół rzeki.
W Wawrze również czeka nas świętowanie podczas koncertów, warsztatów, ciekawych spotkań i dyskusji. Skosztujemy dawnych smakołyków, podejrzymy przy pracy artystów i rękodzielników, weźmiemy udział w konkursach i grach. Zabawa na plaży przy ul. Rychnowskiej rozpocznie się o godz. 15.

Na scenie zaprezentują się grupy taneczne i wokalne ze wszystkich filii Wawerskiego Centrum Kultury. Dla dzieci szykowany jest interaktywny spektakl z Klaunem Feliksem. Wystąpią też profesjonalni muzycy: Kapela Brodów i na finał zespół InoRos. Podczas pikniku odbędzie się także Festiwal Kolorów – impreza muzyczna nawiązująca do hinduskiego święta Holi.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.