Parkomaty od września

RADNI UCHWALILI STREFĘ PŁATNEGO PARKOWANIA.

Około 120 miejsc postojowych w centrum miasta zostało objętych strefą płatnego parkowania. Na początek znalazło się w niej pięć parkingów przy ulicach: Staszica, Powstańców Warszawy, Pod Zegarem i Andriollego. Za parkowanie w tych miejscach będziemy płacić dopiero po wakacjach.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Płatne parkowanie w centrum Otwocka staje się faktem. Po czterech miesiącach rozmów na komisjach na sesji rady miasta 28 maja radni uchwalili strefę płatnego parkowania, stawki opłat za postój oraz wysokości opłaty dodatkowej i sposób ich pobierania.

To ma być pilotaż i zmiany będą wprowadzone małymi krokami, dlatego na początek wskazano tylko pięć parkingów w centrum Otwocka, gdzie jest największy problem ze znalezieniem miejsca postojowego. Pierwsze 45 minut parkowania będzie bezpłatne, ale wówczas też trzeba będzie pobrać bilet z parkomatu. Miasto zamierza kupić lub wydzierżawić cztery urządzenia, które znajdą się przy płatnych parkingach.

Opłata będzie pobierana w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 18. W pozostałe dni oraz w święta i 2 maja, 24 i 31 grudnia parkowanie jest bezpłatne. Za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 2 zł 50 gr, za drugą 3 zł, za trzecią 3 zł 50 gr, a za każdą kolejną 2 zł 50 gr. Radny Marcin Kraśniewski zgłosił na sesji wniosek o rozszerzenie proponowanej strefy o parking przy ul. Kupieckiej.

– Na samym początku strefa miała być większa, zmniejszyliśmy ją, ale i tak mieszkańcy zgłaszali wnioski, żeby objąć nią też ul. Kupiecką – mówił radny przed głosowaniem nad projektem uchwały. Radca prawny zwróciła jednak uwagę, że wtedy trzeba będzie jeszcze raz wystąpić o opinię (uzgodnienia) do starostwa jako zarządcy dróg oraz do Powiatowego Inżyniera Ruchu, co opóźni podjęcie uchwały.

– Na najbliższej komisji spraw społecznych rozszerzymy strefę płatnego parkowania o ul. Kupiecką i wtedy skierujemy wniosek do powiatu, żeby jednak pilotaż został wprowadzony szybciej, przyjmijmy projekt uchwały z proponowanymi lokalizacjami już teraz – zaproponował Kraśniewski.
Strefa płatnego parkowania na parkingach przy ulicach: Staszica, Pod Zegarem, Andriollego oraz Powstańców Warszawy ma obowiązywać dopiero po wakacjach.

W kolejnym etapie ma dołączyć jeszcze parking przy ul. Karczewskiej. Pieniądze z płatnego parkowania będą przeznaczone na naprawę i budowę dróg w Otwocku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.