ICSiR do remontu

JÓZEFÓW: WNIOSKI PO KONTROLI

Józefowskie Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji wymaga kompleksowego remontu – to jeden z wniosków po analizie kosztów stałych ponoszonych przez obiekt. Przeprowadzili ją radni z komisji rewizyjnej

SYLWIA WYSOCKA

Podsumowanie analizy przedstawiła 31 maja podczas sesji rady miasta przewodnicząca komisji budżetowo-gospodarczej Marianna Jakubowska. Analiza jest elementem kontroli, którą w ICSiR przeprowadzili w marcu członkowie komisji rewizyjnej.

–Wniosek z kontroli nasunął się właściwie jeden.Obiekt przy ul. Długiej 44 ma już 18 lat, w związku z czym uznaliśmy, że należy pomyśleć o jego generalnym remoncie. Pytanie, czy robić remont szybko, czy rozłożyć go w czasie. Problemem będą przede wszystkim pieniądze oraz sposób wyłączenia obiektu z użytkowania, bo jest bardzo potrzebny i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Radni powinni zastanowić się, w jaki sposób utrzymać obiekt w takim stanie, w jakim obecnie jest – stwierdziła radna Jakubowska.

W raporcie końcowym autorzy zapisali zatem: „Pod rozwagę burmistrzowi i radzie Miasta rekomendujemy wniosek o konieczności przygotowania się do generalnego remontu kontrolowanego obiektu. ICSiR działa 18 lat i aby utrzymać standard funkcjonowania, w ciągu dwóch-trzech lat będzie wymagać prac remontowych i modernizacyjnych”. 14 radnych pozytywnie zaopiniowało wyniki analizy wraz z wnioskami i rekomendacjami komisji.

ICSiR jest samorządowym zakładem budżetowym miasta. Zarządza: basenem, dwoma halami sportowymi, stadionem i terenami przy ul.Dolnej 19 oraz dziewięcioma placami zabaw, placem do ćwiczeń kalisteniki u zbiegu ul. Polnej i ul. Wawerskiej, skateparkiem i Miasteczkiem Ruchu Drogowego przy ul.Wawerskiej, siłowniami plenerowymi przy ulicach: Moniuszki, Długiej, ks. Malinowskiego, Błękitnej, Małej, Asnyka, Godebskiego i na skwerze im. św. Jana Pawła II oraz boiskami wielofunkcyjnymi przy ulicach: Świderskiej, Małej i Leśnej przy SP nr 3. W 2018 roku zakład osiągnął przychody w wysokości ponad 4 mln 987 tys. zł. W tej kwocie uwzględniona jest dotacja z budżetu miasta w wysokości 1 mln 700 tys. zł. Wydatki Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w 2018 roku wyniosły ponad 4 mln 804 tys. zł. Największą pozycję w kosztach (ponad 2 mln 99 tys. zł) stanowiły wynagrodzenia i pochodne. Faktyczny wynik finansowy ICSiR nie jest jednak dodatni. Na koniec roku 2018 zamknął się stratą w wysokości nieco ponad 55 tys. zł. W tym roku dotacja z budżetu miasta dla ICSiR wynosi 1 mln 800 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.