Jeszcze nie pokręcimy

OTWOCK: BĘDZIE DRUGI PRZETARG NA ROWERY MIEJSKIE

Nie udało się rozstrzygnąć przetargu na uruchomienie systemu „Otwockiego Roweru Miejskiego”, aby mógł on ruszyć na początku czerwca. Władze miasta przewidują, że wypożyczalnia dwóch kółek zacznie działać na początku wakacji

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Wypożyczalnia rowerów miejskich miała ruszyć już dwa miesiące temu. Niestety, po drodze jeden z oferentów jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu złożył odwołanie, w którym zarzucił miastu naruszenie zasady uczciwej konkurencji. To wydłużyło całe postępowanie. Gdy udało się wyjaśnić sprawę i nastąpiło otwarcie ofert, okazało się, że znacznie przewyższają one kwotę, którą miasto zamierza przeznaczyć na ten cel (680 tys. zł brutto). Konsorcjum Orange Polska złożyło ofertę na 940 tys. 913 zł, a Nextbike Polska na 1 mln 68 tys. 132 zł. W tej sytuacji pod koniec maja przetarg został unieważniony i w tym tygodniu ma zostać ogłoszony drugi.

–Dobrze się stało – komentuje sprawę wiceprezydent Otwocka Paweł Walo, tłumacząc, że dzięki temu będzie można doprecyzować warunki przetargu, aby znalazł się w nim zapis dotyczący wskazania miejsc postoju rowerów. Chodzi o tzw. stacje bazowe.

– Gdy rok temu miasto przeprowadzało pilotaż programu „Otwocki Rower Miejski”, rowery bez baz (stojaków) nie cieszyły się popularnością. Teraz jeden z oferentów zaproponował takie rozwiązanie. Gdyby ta firma wygrała, to rowery byłyby porozrzucane po całym mieście, stałyby np. na chodnikach, a tego nie chcemy. Dlatego dobrze się stało, że kwota była niższa. Teraz będzie taniej – prognozuje wiceprezydent Walo.

Jego zdaniem teraz jest gwarancja, że przy drugim przetargu pieniędzy wystarczy i będzie można go rozstrzygnąć. Jeśli tak się stanie, z wypożyczalni rowerów miejskich mieszkańcy będą mogli skorzystać na początku wakacji.

Przypomnijmy, że w tym roku ma być aż osiem stacji z rowerami
(w ubiegłym roku było pięć, w tym jedna sponsorska przy ul. Żeromskiego). Wiceprezydent Walo prowadzi rozmowy z burmistrzem Karczewa, aby uruchomił on stację pilotażową na Ługach, żeby zobaczyć, jak się sprawdza.

Umowa z wyłonionym w przetargu podmiotem ma być podpisana na cztery lata, aby zapewnić ciągłość systemu wypożyczalni rowerów miejskich, co pozwoli w kolejnych latach uniknąć takich opóźnień.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.