Tańszy żłobek od września

JÓZEFÓW: MIASTO DOPŁACI DO MALUCHÓW.

Dobra wiadomość dla józefowian posyłających dzieci do żłobków. Miasto ogłosiło konkurs dla niepublicznych placówek na organizację opieki nad dziećmi do lat trzech. Dzięki temu rodzice maluchów od września będą płacić mniej za opiekę w prywatnych żłobkach. Miasto dopłaci do tego z budżetu.

SYLWIA WYSOCKA

W Józefowie nie ma miejskiego żłobka, ale już od jakiegoś czasu władze obiecują mieszkańcom, że nawiążą współpracę z placówkami niepublicznymi, którym dopłacą do opieki nad dziećmi. Dzięki temu posyłając maluchy do prywatnego żłobka, rodzice zapłacą jak za pobyt w miejskiej placówce, a jednocześnie nie będzie konieczności jej budowania.

Żłobki objęte programem zostaną wyłonione w drodze konkursu, który miasto już ogłosiło. Jego przedmiotem jest zlecenie niepublicznym żłobkom i klubom dziecięcym działającym na terenie Józefowa opieki nad dziećmi od 20. tygodnia do trzech lat w terminie od 1 września 2019 roku do 31 sierpnia 2020 roku.

– Rodzice najmłodszych mieszkańców Józefowa będą płacić za żłobek kwotę zbliżoną do tej, która obowiązuje w państwowych placówkach tego typu. W tym i następnym roku miasto przeznaczyło na ten cel 720 tys. zł, ale uniknie konieczności budowy i utrzymania nowych obiektów. System współpracy placówek niepublicznych i miasta od lat sprawdza się w przypadku opieki przedszkolnej. Dzięki temu problem z dostępnością do przedszkoli w Józefowie jest znikomy – mówi burmistrz Marek Banaszek.

Placówki, które przystąpią do konkursu, muszą spełnić wiele wymagań, m.in. być wpisane do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Burmistrza Miasta Józefowa oraz zapewniać opiekę dzieciom niepełnosprawnym. Dofinansowanie z miejskiego budżetu wyniesie maksymalnie 600 zł miesięcznie na dziecko. Finansowanie będzie dotyczyć tylko dzieci mieszkających w Józefowie i obejmie maksymalnie sto dzieci.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.