Zakochali się na weselu

JADWIGA I ZYGMUNT WIŚNIEWSCY SĄ MAŁŻEŃSTWEM OD 77 LAT.

To była miłość od pierwszego wejrzenia! Ślub wzięli zaledwie po kilku randkach, a pierwszy raz spotkali się… na weselu. Dziś 96-letnia Jadwiga i 102-letni Zygmunt Wiśniewscy z Otwocka obchodzą piękny jubileusz. Są małżeństwem już od 77 lat! Zdradzili nam sekret udanego związku…

AGNIESZKA JASKULSKA

Jadwiga i Zygmunt Wiśniewscy żyją w zgodzie od ponad 77 lat. W czerwcu obydwoje obchodzą urodziny. Pani Jadwiga niedawno skończyła 96 lat, a pan Zygmunt niedługo będzie miał 102 lata! Przeżyli dwie wojny światowe, ale mimo wielu trudów los miał dla nich piękną niespodziankę…

Pan Zygmunt, który pochodzi ze Starogrodu, przyjechał do Otwocka jako nastolatek. – Babcia Jadwiga jako młoda dziewczyna przyjechała z Pilawy przed II wojną światową w rodzinne strony, do Otwocka, gdzie mieszkali jej dziadkowie, czyli moi pradziadkowie – tłumaczy wnuk państwa Wiśniewskich, Daniel.

– Pewnego dnia byli gośćmi na weselu jednego z członków rodziny. To wtedy dziadek dostrzegł babcię i dosłownie stracił dla niej głowę. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Spotkali się zaledwie kilka razy i już po miesiącu wzięli ślub – opowiada pan Daniel. I dodaje, że dziadkowie doczekali się bardzo licznej rodziny: ośmiorga dzieci, 14 wnuków, 25 prawnuków i dwóch praprawnuków.

– Pamiętają nawet o naszych urodzinach, śpiewają piosenki, żartują i wspominają różne wydarzenia z życia – mówi Daniel Wiśniewski.
– Dziadek Zygmunt robił w życiu wiele rzeczy. Był m.in. gońcem, a także portierem w teatrze, ale większość życia przepracował jako dyżurny ruchu kolejowego na Dworcu Gdańskim. Natomiast babcia Jadwiga była typową matką Polką, gospodynią. Zajmowała się domem, a było co robić, bo dziadkowie mieli sporo dzieci – dodaje półżartem pan Daniel. Była też krawcową i zawsze lubiła dziergać na drutach.

Kilka dni temu Jadwiga i Zygmunt Wiśniewscy obchodzili 77. rocznicę ślubu. W kościele Matki Bożej Królowej Polski na otwockich Kresach odbyła się uroczysta msza jubileuszowa, w której obydwoje uczestniczyli. – Dziadkowie obchodzili już brylantową rocznicę, za trzy lata czeka ich dębowy jubileusz – mówi ich wnuk.

I podkreśla, że dziadkowie zawsze byli pogodni. – Wiele razy podczas rodzinnych spotkań tłumaczyli, że w małżeństwie najważniejsza jest rozmowa, zgoda i sztuka kompromisu, a także miłość, przyjaźń oraz pielęgnowanie w rodzinie wartości, wiary i tradycji – zaznacza wnuk Jadwigi i Zygmunta Wiśniewskich.

Jubilatom gratulujemy i życzy-my zdrowia, pogody ducha i kolejnych jubileuszy!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.