Kto zastąpi Rakowskiego?

TUZIN KANDYDATÓW NA STOŁEK DYREKTORA MOKTIS-U.

Dariusz Kordek (fot.), popularny aktor, jest jednym z kandydatów na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku. To informacja nieoficjalna, ale pewna.

PRZEMEK SKOCZEK

W czwartek, 6 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie komisji konkursowej, która wybierze dyrektora instytucji mającej zastąpić Otwockie Centrum Kultury. W jej składzie znaleźli się: prezydent Jarosław Margielski (przewodniczący), jego zastępca Paweł Walo, przewodnicząca rady miasta Monika Kwiek, sekretarz miasta Piotr Bartoszewski, Sławomir Bardski i Agnieszka Dąbrowska z wydziału kultury, radny Jarosław Łakomski kierujący komisją kultury, sportu i turystyki oraz dziennikarz sportowy Marek Wawrzynowski i znawca lokalnej historii Paweł Ajdacki.

Do kierowania Miejskim Ośrodkiem Kultury, Turystyki i Sportu (MOKTiS) w Otwocku zgłosiło się 14 osób. Dwie odrzucono ze względów formalnych podczas pierwszego posiedzenia komisji.

– W jednym przypadku zabrakło wszystkich wymaganych dokumentów, w drugim przekroczono termin złożenia wniosku – informuje wiceprezydent Paweł Walo. – Większość kandydatów jest spoza Otwocka, są wśród nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 17 i 18 czerwca komisja spotka się ze wszystkimi, by porozmawiać o wizji prowadzenia nowej instytucji. To wszystko, co mogę w tej chwili zdradzić – dodaje.

Nam nieoficjalnie udało się jednak ustalić więcej. Przede wszystkim potwierdziły się krążące od kilku tygodni pogłoski. Wśród ubiegających się o stanowisko po Sebastianie Rakowskim jest znana lokalna działaczka Małgorzata Kupiszewska, orędowniczka polityki historycznej, której zawdzięczamy m.in. upamiętnienie w Otwocku rotmistrza Witolda Pileckiego (skwer i pomnik) oraz pułkownika Ryszarda Kuklińskiego (ulica).

Inną znaną osobą starającą się o posadę dyrektora MOKTiS-u jest aktor Dariusz Kordek. Dawniej gwiazda serialu „W labiryncie” i musicalu „Metro”, obecnie przede wszystkim aktor teatralny i producent, który niedawno realizował dwa spektakle na otwockiej scenie. Zwycięzcę konkursu poznamy prawdopodobnie do końca czerwca.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.