Kto zastąpi Rakowskiego?

TUZIN KANDYDATÓW NA STOŁEK DYREKTORA MOKTIS-U.

Dariusz Kordek (fot.), popularny aktor, jest jednym z kandydatów na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku. To informacja nieoficjalna, ale pewna.

PRZEMEK SKOCZEK

W czwartek, 6 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie komisji konkursowej, która wybierze dyrektora instytucji mającej zastąpić Otwockie Centrum Kultury. W jej składzie znaleźli się: prezydent Jarosław Margielski (przewodniczący), jego zastępca Paweł Walo, przewodnicząca rady miasta Monika Kwiek, sekretarz miasta Piotr Bartoszewski, Sławomir Bardski i Agnieszka Dąbrowska z wydziału kultury, radny Jarosław Łakomski kierujący komisją kultury, sportu i turystyki oraz dziennikarz sportowy Marek Wawrzynowski i znawca lokalnej historii Paweł Ajdacki.

Do kierowania Miejskim Ośrodkiem Kultury, Turystyki i Sportu (MOKTiS) w Otwocku zgłosiło się 14 osób. Dwie odrzucono ze względów formalnych podczas pierwszego posiedzenia komisji.

– W jednym przypadku zabrakło wszystkich wymaganych dokumentów, w drugim przekroczono termin złożenia wniosku – informuje wiceprezydent Paweł Walo. – Większość kandydatów jest spoza Otwocka, są wśród nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 17 i 18 czerwca komisja spotka się ze wszystkimi, by porozmawiać o wizji prowadzenia nowej instytucji. To wszystko, co mogę w tej chwili zdradzić – dodaje.

Nam nieoficjalnie udało się jednak ustalić więcej. Przede wszystkim potwierdziły się krążące od kilku tygodni pogłoski. Wśród ubiegających się o stanowisko po Sebastianie Rakowskim jest znana lokalna działaczka Małgorzata Kupiszewska, orędowniczka polityki historycznej, której zawdzięczamy m.in. upamiętnienie w Otwocku rotmistrza Witolda Pileckiego (skwer i pomnik) oraz pułkownika Ryszarda Kuklińskiego (ulica).

Inną znaną osobą starającą się o posadę dyrektora MOKTiS-u jest aktor Dariusz Kordek. Dawniej gwiazda serialu „W labiryncie” i musicalu „Metro”, obecnie przede wszystkim aktor teatralny i producent, który niedawno realizował dwa spektakle na otwockiej scenie. Zwycięzcę konkursu poznamy prawdopodobnie do końca czerwca.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.