Bus zderzył się z cysterną

KOŁBIEL: WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ NR 17.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze krajowej nr 17 na wysokości Lubic pomiędzy Kołbielą a Garwolinem. Trzy osoby podróżujące busem zostały ranne. Jeden z poszkodowanych pasażerów został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

AJ

Kierowca cysterny jechał krajową „Siedemnastką” w kierunku Warszawy. W przeciwną stronę podążał bus, którym podróżowali obywatele Mołdawii. Około godz. 13.30 na łuku drogi w Lubicach, gdzie prowadzona jest modernizacja, doszło do wypadku.

– Kierowca busa z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się czołowo z ciężarówką. Busem podróżowało ośmiu obywateli Mołdawii – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażacy, którzy udzielili pomocy poszkodowanym. Przyjechało pięć zastępów straży pożarnej, cztery zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policja.

– Kierowca ciężarówki sam opuścił pojazd. Osoby podróżujące busem również. Trzy z nich zostały poszkodowane – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej. Do szpitala zostali zabrani kierowca busa, pasażer i pasażerka. Jedną z poszkodowanych osób przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. – Kierowca cysterny był trzeźwy – dodaje nadkom. Niezdropa. I podkreśla, że cysterna była pusta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.