Rywalizacja w cieniu „Jaracza”

Nauki i wskazówki od olimpijczyka

Po dłuższej przerwie w Otwocku znów odbyła się impreza dla rolkarzy. Dzięki życzliwości Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu przed gmachem Teatru im. Stefana Jaracza odbyła się pierwsza edycja Skatecross Challenge. Zawody sfinansowano z programu Młodych Mistrzów Sportu Fundacji Santander Bank Polska. Gościem zawodów był olimpijczyk Artur Nogal

MARCIN SULIGA

Skatecross to nic innego jak rywalizacja na rolkach na torze przeszkód. Zawodnicy w kilku kategoriach wiekowych walczą o jak najszybsze pokonanie krótkiej, ale naszpikowanej różnego rodzaju utrudnieniami trasy. Areną debiutanckich zmagań w Skatecross Challenge
był plac przed teatrem miejskim w Otwocku.

– Wybraliśmy to miejsce nieprzypadkowo. To jest serce naszego miasta, dzięki czemu – nie zakłócając bardzo ruchu – mogliśmy pokazać się przed szerszą publicznością, a o to nam właśnie chodziło. Rzadko ostatnio mamy okazję rywalizować u siebie – przyznaje trener otwockich Wilków Dariusz Labriga.

W imprezie wzięli udział zarówno zawodnicy trenujący już w klubie Wilki Otwock, jak i młodzi adepci prowadzonej również przez gospodarzy Wilczej Akademii Rolkowej. Oprócz nich do rywalizacji przystąpili rolkarze dwóch warszawskich klubów – Rollschool oraz I love rolki, a także kilku zawodników niezrzeszonych.

Walka o efektowne medale i statuetki została zdominowana w dużym stopniu przez gospodarzy. Zawodnicy z Otwocka zajęli 15 z 25 miejsc na podium. Najwięcej powodów do zadowolenia miała Olga Mazur, która zostawiła w pokonanym polu aż 11 konkurentek.

– To zawodniczka, która robi niesamowite postępy i do tej pory na Mazowszu nie ma sobie równych w swojej kategorii wiekowej. W Otwocku tylko to potwierdziła – mówi o Oldze trener Labriga.

Imprezę zakończyła rywalizacja sztafet. Wśród chłopców najszybsi okazali się zawodnicy I love rolki, natomiast w starciu żeńskich zespołów dwa razy na podium stanęły zawodniczki Wilków, które zajęły pierwsze i trzecie miejsce.

Na koniec zawodów do uczestników dołączył gość specjalny – dwukrotny olimpijczyk z Pjongczangu i Soczi, panczenista Artur Nogal.  Zawodnik Marymontu Warszawa opowiadał o swojej przygodzie ze sportem i rywalizacji w duchu fair play.

– W dzisiejszych czasach taka postawa jest ważna nie tylko przy okazji walki na sportowych arenach, lecz także w życiu codziennym. Jest mi niezmiernie miło, że mogłem tu przyjechać, spotkać się z młodymi ludźmi i przekazać im nieco swojego doświadczenia. Myślę, że postawa fair wobec siebie, a także wobec innych powinna być cechą każdego sportowca – mówił Nogal. – Jestem pod dużym wrażeniem imprezy. Widać, że wszystko jest zrobione z sercem, a dzieciaki walczą na torze z dużym zaangażowaniem. Być może swoją postawą zachęcą do uprawiania sportu kogoś, kto przyszedł tu tylko popatrzeć na zawody – dodał gość Wilków i fundacji Santander Bank Polska, która finansowo wsparła zawody.

– Plac przed teatrem sprawdził się znakomicie, ale niewykluczone, że w następnych latach będziemy chcieli zmienić miejsce rozgrywania zawodów. Postaramy się również urozmaicać tor przeszkód, aby zawodnicy mieli więcej frajdy z jazdy, a kibice przeżywali jeszcze więcej emocji –mówi trener Labriga.

WYNIKI

Junior E
1. Julian Serafin (I love rolki)
2. Piotr Milewski (I love rolki)

1. Liliana Jaroszewska (Rollschool)
2.Michalina Leśniewska (Wilcza Akademia)
3. Helena Skorupa (Wilcza Akademia)

Junior D
1.Maciej Paluch (I love rolki)
2. Ksawery Słabęcki (Wilki Otwock)
3. Adrian Oleksiński (Wilki Otwock)

1. Lili Jabłońska (I love rolki)
2. Julia Gront (Wilki Otwock)
3. Michalina Małkowska (Wilki Otwock)

Junior C
1. Mikołaj Milewski (I love rolki)
2. Łukasz Jaroszewski (Rollschool)
3. Szymon Dziewanowski (Wilki Otwock)

1. Olga Mazur (Wilki Otwock)
2. Aleksandra Niemczyk (Wilki Otwock)
3. Ida Pożoga (Wilki Otwock)

Junior B
1. Daniel Paluch (I love rolki)
2. Krzysztof Polak (Wilki Otwock)
3. Tadeusz Szulak (Wilcza Akademia)

1. Maja Brasse (Rollschool)
2.  Ala Mikołajewska (Rollschool)
3. Małgorzata Piszczadowska (Wilki Otwock)

Junior A
1. Łukasz Weremczuk (Wilcza Akademia)
2. Marcin Marciniak (Wilcza Akademia)
3. Oskar Piorunowski (Otwock)

1. Rozalia Kępińska (Wilki Otwock)
2. Aleksandra Strużyńska (Wilki Otwock)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.