Dobre zmiany dla pieszych

OTWOCK: REMONT CHODNIKA PRZY UL. MATEJKI

Do końca czerwca powinien zakończyć się remont chodnika przy lokalach handlowych przy ul. Matejki. To efekt podpisanego jeszcze w poprzedniej kadencji porozumienia między miastem a Otwocką Spółdzielnią Mieszkaniową

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Inwestorem jest spółdzielnia. Wykonawca wyłoniony w przetargu w ubiegłym tygodniu przystąpił do wymiany płytek chodnikowych od strony kawiarni Le Cher. Jak powiedział „Linii” prezes OSM Józef Smorąg, do końca miesiąca prace powinny się zakończyć. Nowe, większe płytki zostaną ułożone do końca pasażu handlowego przy ul.Matejki.

W wakacje ma rozpocząć się przebudowa placu zabaw na osiedlu Śródmieście pomiędzy ul. Andriollego a ul. Poniatowskiego, a na jesieni budowa parkingu przy osiedlu Stadion. Wszystkie te inwestycje zostały zapisane w porozumieniu zawartym między miastem a OSM.

– Bardzo się cieszę, że teraz finalizowane są ustalenia, które zapadły jeszcze w ubiegłej kadencji, gdy byłem przewodniczącym rady miasta. Już wtedy podkreślałem obopólne korzyści tego porozumienia, teraz mamy tego kolejne efekty –mówi prezydent Jarosław Margielski.

Miasto zamieniło się z OSM nieruchomościami na Ługach i zawarło porozumienie, że spółdzielnia bierze na siebie remont i budowę obiektów, które znajdują na gruntach i we władaniu OSM. – Jest to duży krok do przodu w relacjach miasta i spółdzielni – podkreśla prezydent.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.