Nieformalny parking

OTWOCK: MIEJSCA DO PARKOWANIA W ŚWIDRZE

Jest szansa, żeby przy peronie PKP w Świdrze powstały miejsca parkingowe

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Do tej pory kierowcy parkowali wzdłuż ul. Jana Pawła II na „dziko”. Parking przy ul. Jasnej jest dla zaledwie 10 samochodów. Czy po zakończeniu modernizacji linii kolejowej sytuacja się zmieni?

Podczas spotkania z PKP prezydent Jarosław Margielski uzgadniał budowę czwartego toru, ale poruszył też kwestie miejsc postojowych.

–Zgodnie z przepisami tam nie mogą powstać parkingi wzdłuż torów i ul. Jana Pawła II. Zasugerowałem jednak, aby rozważyć wykonanie pobocza utwardzonego płytami eko. Wtedy samochody mogłyby tam parkować –mówi prezydent.

Nie byłby to formalnie parking, tylko pas pobocza ułatwiający widoczność, poprawiający odwodnienie terenu kolejowego, ale umożliwiający parkowanie aut. Prezydent proponuje, żeby kolej zrobiła taki pas od ekranów do peronu w Świdrze. Władze miasta mają jeszcze spotkać się w tej sprawie z przedstawicielami PKP.

– Sytuacja jest trudna, bo inwestycja jest w trakcie realizacji. Kolej powinna tam zrobić również kanalizację deszczową. Dodatkowo chcę też, żeby utwardzono pobocze między ul. Jasną a ul.Mickiewicza, aby tam też można było parkować samochody – dodaje Margielski. To wszystko będzie realizowane, podczas budowy przejścia podziemnego po jednej i po drugiej stronie peronu PKPw Świdrze.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.