Mandat dla Stanaszka

OTWOCK: ZMIANY W RADZIE MIASTA.

W związku ze śmiercią radnej Barbary Olpińskiej komisarz wyborczy postanowieniem z 7 czerwca wygasił jej mandat. Pierwszeństwo, aby dołączyć do Rady Miasta Otwocka, ma teraz Stanisław Stanaszek.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W przypadku wygaśnięcia mandatu radnego na to miejsce wchodzi osoba
z tej samej listy wyborczej z tego samego okręgu, która uzyskała kolejny wysoki wynik w wyborach samorządowych. W przypadku okręgu nr 3, który reprezentowała Barbara Olpińska, z listy PiS jest to Stanisław Stanaszek. Głosowało na niego 129 osób (to piąty wynik na liście).

Z zawodu jest emerytem, ma 73 lata. Startował do rady miasta jako kandydat bezpartyjny, ale nie krył, że sympatyzuje z partią Prawo i Sprawiedliwość (był na jej liście wyborczej). Jest kojarzony z działalności przy parafii Matki Bożej Królowej Polski na Kresach. W 2017 roku z jego inicjatywy, pod którą zebrano blisko 300 podpisów, powstała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Portowej i ul. Okrzei. W wyborach deklarował, że gdy zostanie wybrany na radnego, będzie zabiegał o sprawy ważne dla poprawy jakości życia w jego okręgu wyborczym.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od komisarza wyborczego w Warszawie, wynika, że jeśli Stanaszek nie zrzeknie się pierwszeństwa do objęcia mandatu i go przyjmie, to już wkrótce po postanowieniu komisarza wyborczego będzie mógł złożyć ślubowanie na jednej z najbliższych sesji rady miasta. Jeśli odmówi przyjęcia mandatu, następna na liście jest Barbara Grott (zdobyła 65 głosów w wyborach).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.