Boiska bez zapisów

OTWOCK: SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE OTWARTE W WAKACJE.

Od wakacji korzystanie ze szkolnych boisk na terenie otwockich podstawówek ma być dziecinnie proste. Nie będzie już trzeba wypełniać oświadczeń i wcześniej telefonicznie się zapisywać, żeby wynająć obiekt sportowy na wyłączność.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Jedna z obietnic wyborczych Jarosława Margielskiego zostanie zrealizowana. Chodzi o poprawienie dostępu do boisk i placów zabaw poza godzinami pracy szkół. Do tej pory aby móc skorzystać z obiektu sportowego, należało podpisać stosowne oświadczenie po dokonaniu wcześniejszej telefonicznej rezerwacji w szkole. Korzystanie z boisk po zakończeniu zajęć dydaktycznych dozwolone jest wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej.

W dni świąteczne boiska i place zabaw nie były otwarte.

O stworzeniu jednolitego regulaminu dla wszystkich szkół i uproszczeniu zasad korzystania z boisk Margielski mówił jeszcze w poprzedniej
kadencji jako przewodniczący rady miasta. Gdy został prezydentem, na konkretne efekty działań mieszkańcy musieli czekać ponad pół roku.
W końcu projekt regulaminu korzystania z boiska szkolnego i terenów przyszkolnych jest gotowy. W ubiegłym tygodniu prezydent spotkał się
z dyrektorkami szkół podstawowych, aby go z nimi omówić i uzgodnić. Plan jest taki, by nowe zasady i regulamin zaczęły obowiązywać już od wakacji.
W tym czasie boiska mają być otwarte od godz. 8 do godz. 22. Może z nich korzystać nieodpłatnie każdy mieszkaniec Otwocka.

– Jeśli ktoś chce korzystać z obiektu na wyłączność, komercyjnie, np. szkółki piłkarskie, to już odpłatnie w ramach umowy z dyrekcją szkoły – mówił na spotkaniu w środę, 12 czerwca prezydent. Poinformował, że boiska będą pod nadzorem kamer. Monitoring zostanie sfinansowany z budżetu miasta. – Ze strony urzędu ktoś będzie robił objazd boisk i zamykał teren do czasu zainstalowania elektrozamków (przy oddzielnych wejściach na boiska – red.). Wszystko sfinansujemy ze strony miasta, także instalację tablic z regulaminem – wyjaśnił Margielski.

W regulaminie znalazły się zapisy, że za bezpieczeństwo osób niepełnoletnich oraz wszelkie szkody materialne przez nie wyrządzone odpowiadają ich rodzice, opiekunowie prawni lub osoby pełnoletnie sprawujące nad nimi opiekę. Za zdarzenia na boisku szkolnym i terenie przyszkolnym, które wynikają z nieprzestrzegania regulaminu, dyrekcja szkoły nie ponosi odpowiedzialności. Ponadto niezastosowanie się do zasad regulaminu będzie rozpatrywane w drodze postępowania karno-administracyjnego.

Przy okazji rozmów z dyrektorami okazało się, że nie wszystkie boiska zostały przekazane szkołom w trwały zarząd. Taka sytuacja jest w SP nr 6, SP nr 12, SP nr 2 i SP nr 3. Dlatego na początku tego tygodnia ma odbyć się sesja nadzwyczajna w tej sprawie, aby w drodze uchwały rady miasta wyprostować tę sytuację. Dopiero potem prezydent wyda zarządzenie w sprawie regulaminu, aby mógł on zacząć obowiązywać od wakacji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.